web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Když dva body mrzí

Jakub Kornfeil sice rozšířil své bodové konto v MS při Grand Prix Aragonu o další dva cenné body, i tak však český mladík odjíždí domů „jemně“ naštvaný.

Jakub Kornfeil včera večer předeslal, že při závodě třídy 125ccm se o mnohém může rozhodnout hned v první zatáčce a měl velkou pravdu. Havárie, kterou nejvíce odskákal vedoucí muž šampionátu Španěl Marquez, tím, že pro něj závod skončil, přičemž i rázem přišel o vedení v celkové klasifikaci, však měla i obrovský vliv na úvodní část závodu z pohledu českého jezdce. „Kubajz“ však posléze dokázal ztracené pozice vybojovat zpět a namířil si to až k bodovaným příčkám. Z Aragonu si však odváží jen dva body za čtrnácté místo, když ještě v posledním kole figuroval na příčce třinácté, o kterou jej kousek před cílem připravil Němec Schroetter.

Aragon_ned_wuAragon_ned_wu2

 Jakub Kornfeil: „Start do závodu se mi z osmnácté pozice vydařil, když se mi podařilo „urvat“ myslím dvě až tři pozice směrem vpřed, jenže havárie Marqueze v první zatáčce dosti podstatně ovlivnila i můj průjezd tímto úsekem, protože jsem jel venkem a Aragon_ned_Shoyaceremonytak jsem se zase o dvě místa propadl. Navíc hned v další zatáčce jsem byl až moc rychlý, a tak abych se neocitl mimo trať, byl jsem nucen na chvíli zavřít plyn. Tím však motorce chyběl výkon v následující pasáži do kopce a předjeli mne další tři nebo čtyři soupeři. Pak se však situaci trošku zklidnila a já po předjetí několik a soupeřů, myslím asi z dvacáté pozice vybojoval zpět to, co jsem ztratil. Chvíli jsem jezdil patnáctý a postupně se mi podařilo zlikvidovat jak šesti vteřinovou ztrátu na Němce Schroettera, tak jsme pak společně navíc předjeli Itala Grotzkého. Myslel jsem si, že Schroetterovi ujedu, ale setřást se mi ho nepodařilo. Naopak jsem si ho přivezl na zádech až do poslední zatáčky, kdy mne z větru vybrzdil. Moc mne to štve, protože jsem si to měl pohlídat takticky a to jsem neudělal a mohl jsem mít místo dvou bodů tři!!!.“

Aragon_ned_wu

Sobota - V zemi nikoho

Již potřetí v letošní sezóně zavítalo MS silničních motocyklů do Španělska, nyní však na nové závodiště v Aragonu. I když je však infrastruktura ještě ne zcela dokončeného Motorlandu dosti pěkná, stejně si chvílemi připadáte jako v Zemi nezemi..

Všude okolo jsou hory a kopce a k civilizaci je to pořádných pár kilometrů a tak není divu, že z uzavřené komunity šampionátu MotoGP máte tady v těch místech pocit, jako by už okolní normální svět ani neexistoval. Subjektivní pocity však stranou a zpět k realitě závodění, kdy český mladík Jakub Kornfeil při dnešní kvalifikaci zajel čas. Jenž jej před zítřejším doufejme slunečným závodem, postavil na osmnáctou příčku startovního roštu. V pátek sice promotér šampionátu umožnil jezdcům všech tříd lepší adaptaci na nový okruh tím, že všem byl přidán v páteční dopoledne jeden trénink navíc, nicméně lepší aklimatizace pro ty, co zde předtím netestovali, byla ztížena špatnými povětrnostními podmínkami. Pateční vydatný déšť nejenže ovlivnil odpolední druhý trénink, ale zároveň smyl z asfaltu i grip před dnešním druhým tréninkovým dnem.

Aragon_pa

Jakub Kornfeil: „Bylo dobře, že nám promotér šampionátu přidal jeden trénink navíc, ale zhoršené počasí nám naše plány při hledání optimálního nastavení dosti zkomplikovalo. Měl jsem radost z toho, že jsem se hned v prvním tréninku umístil na pátém místě a ani odpoledne na vodě to nebylo tak špatný, když jsem skončil čtrnáctý. Dnešní den byl pak z pohledu počasí podstatně lepší a na kvalifikaci už dokonce svítilo slunce. Myslím, si že 18.místo na roštu není zase až takový neúspěch, s ohledem na to, že se mi ranní trénink moc nepovedl, protože jsem v něm jezdil podstatnou dobu sám, což není zrovna ideální pro nový okruh. Snažil jsem se na někoho počkat, ale prostě nikdo nejel a když jo, tak mi to prostě vymáčkli. V kvalifikaci však vše již bylo podstatně lepší. Nevadilo mi, že jsme jeli až jako poslední kubatura dne, protože minimálně stopa byla „vymetená“ a nagumovaná, kdy ráno asfalt ještě dost klouzal. Do kvalifikace jsem odstartoval jako jeden z prvních, protože jsem si nechtěl nechat ujet nějaký vláček, který by mi pomohl k vylepšení času. Byli jsme s týmem domluveni, že pokud bude vše v pořádku, tak do boxu zajedu jenom jednou a motorka opravdu fungovala dobře a i já se stále „chytal do háku“ ostatních jezdců a nakonec jsem svého nejlepšího času dosáhnul po tom, co mne v samotném závěru předjel lídr šampionátu Marquez. Samozřejmě, že s jeho Derbi RSA se moje Aprilia RSW rovnat nemůže, nicméně aspoň část okruhu to zafungovalo. Škoda že to nebylo ještě o kousek lepší, mohl jsem možná stát ve čtvrté řadě. O tom jak se závod bude vyvíjet, se rozhodne v první zatáčce, která je dost zavřená a navíc to do ní nemáme ani moc daleko.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...