web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

GP České republiky: Přešťastný Kubajz

Tentokrát byla volba pneumatik i přes velké riziko správná a Jakub Kornfeil nejen díky tomu, ale i díky svému excelentnímu výkonu, dojel v Brně při své první domácí Grand Prix na fantastickém 5. místě.

S klidem se dá říct, že nejen uhájil čest českých barev při Grand Prix ČR v Brně a českou vlajku zapíchnutou v hrbu své kombinézy držel pořádně vysoko a při pořádné nůše štěstí z toho mohla být třeba i bedna. To bychom však od nováčka v MS, asi chtěli moc. Jeho výkon před domácím publikem a na domácí trati prostě nelze označit jiným slovem než excelentní.

IMG_0668Brno_ned2

Jakub Kornfeil: „Jsem absolutně happy. Takový výsledek jsem totiž ani já a ani tým v Brně nečekali. Z průběhu závodu respektive z jeho úvodní fáze jsem byl hodně moc překvapený, protože jít ze 14.místa tak moc dopředu není jednoduché a navíc za takových podmínek, kdy jsme ještě zvolili mokré pneumatiky. V první zatáčce byl kontakt s Němcem Schrőtterem, který mi drcl do zadního kola a málem jsem šel na hubu. Druhá krizovka přišla o zatáčku dál, když přede mnou spadl Danny Webb a já se jen tak tak dokázal vyhnout. Byl to napínavý úvod, po němž se však situace trošku zklidnila a já pomalu postupoval vpřed, kdy jsem některé ze soupeřů předjížděl venkem, což vycházelo super. Pak jsem se však zasekl na Španělovi Salomovi a nedařilo se mi ho předjet. Po dalších 2-3 kolech v jeho závěsu však útok vyšel a já se posunul za záda Němce Folgera. I toho se mi nedařilo předjet, možná i z důvodu, že trať už byla úplně suchá a my jsme jeli na mokrých pneu, které v této fázi závodu už skoro vůbec nedržely a já se nějak podvědomě trošku bál dát více plynu, abych to zbytečně nezahodil. V posledním kole jsem to zkoušel na dvou místech poslat, ale bohužel jsem byl trošku delší a Folger mi to vrátil. Nedá se nic dělat, i tak je to super výsledek pro celý tým, který od Sachsenringu velmi tvrdě tři týdny pracoval na přípravě pro tento závod. Moc se jim to povedlo a já jim za to strašně moc děkuju, protože bez nich by to nešlo. Nemyslete si však, že to říkám v určité euforii, ale druhý trénink se moc nepovedl, protože jsem byl až osmnáctý a bylo na nich vidět určité zklamání, a já nechápal proč, protože ne vždy se vše povede. Na kvalifikaci však byla motorka nachystaná parádně, bohužel však v závěru zazlobila spojka. Oproti tomu je pak 5.místo v cíli opravdu fantastický výsledek. Moc si vážím podpory rodiny, sponzorů, kamarádů a známých, ale také fanoušků okolo celé trati. Bylo to luxusní, včetně těch dýmovnic před Abaja fans!“

Brno_ned1

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...