Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Harley-Davidson na Motosalonu představil novinky i aktivity letošního roku

Harley-Davidson představil dnes na veletrhu Motosalon 2020, své novinky a projekty pro rok 2020. Ikonická motocyklová značka vstupuje do nových motocyklových segmentů a vše nasvědčuje tomu, že má před sebou skutečně nabitý rok. O žádnou potápějící loď a cestu ke dnu se skutečně nejedná.

Naopak. Harley-Davidson nabírá nový směr, a kromě již tradičních motocyklových segmentů má v plánu v letošním roce posílit svoji elektrickou řadu a představit dva nové motocykly spadající do dvou, pro Harley-Davidson, zbrusu nových motocyklových kategorií. A na programu letošního roku pochopitelně nemohou chybět ani již tradiční Prague Harley Days, jejichž 6. ročník se letos uskuteční.

Harley-Davidson představuje na veletrhu Motosalon, který probíhá na brněnském Výstavišti až do neděle 8. března, premiérově dva prototypy motocyklů Bronx a Pan America a nechybí samozřejmě ani elektrický motocykl LiveWire a další stroje aktuálního modelového roku. Harley-Davidson letos přivezl na Motosalon historicky nejvíce modelů. Zástupci značky zároveň dnes v rámci setkání s médii přiblížili další novinky, které Harley-Davidson letos čekají. Hostem setkání byl i zpěvák a ambasador značky Honza Toužimský, který okomentoval, jak sám vnímá elektrický motocykl LiveWire i připravované Pan America a Bronx.

Zpestřením celé expozice Harley-Davidson je model motocyklu Fat Boy z LEGO v reálné velikosti, který je sestaven těměř z 69 000 dílků.

Harley-Davidson nabírá nový dech a vstupuje do nových segmentů

Cesta ke dnu a konec slavné motocyklové značky se skutečně nekoná. Důkazem toho je nejen zbrusu nová expozice, ale i vstup do nových motocyklových segmentů. Jedná se jednak o elektrický segment, jehož zástupcem je elektrický motocykl LiveWire, který se bude dále rozšiřovat o nové modely, ale především kategorie Performance bike, kterou zastupuje model Bronx a Adventure bike, jehož zástupcem je Pan America. Oba motocykly budou oficiálně uvedeny do prodeje již na konci letošního roku.

Novinky zároveň ocenil i zpěvák Honza Toužimský, který zmínil, že se na ně těší a fandí jim a že jízda na Harley-Davidson pro něj představuje dokonalou možnost, jak si vyčistit hlavu při přejezdech mezi koncerty.

Nová dealerství Harley-Davidson pro elektrické motocykly

Harley-Davidson rovněž rozšiřuje svoji dealerskou sít z hlediska elektrických motocyklů. Kromě Harley-Davidson Praha se od září stanou oficiálním dealery pro LiveWire i Harley-Davidson Brno a Harley-Davidson Ostrava.

Od druhého kvartálu letošního roku zároveň Harley-Davidson zahajuje spolupráci s novým finančním partnerem, kterým je UniCredit Leasing, jenž pomůže s financováním motocyklů a jejich dostupností opravdu pro všechny.

Prague Harley Days a jeho 6. ročník

Ani v letošním roce nebudou motocykloví příznivci ochuzeni o již tradiční Prague Harley Days. Ty se na holešovickém Výstavišti v Praze uskuteční 3. a 4. července 2020. Letos organizátoři očekávají návštěvnost mezi 20 – 22 tisící návštěvníky.

Na programu je tradiční spanilá jízda centrem Prahy, koncerty a zábava pro celou rodinu, kaskadérská show, FMX show, výstava motocyklů, jízdy na motocyklech Harley-Davidson zdarma a mnoho dalšího. Navíc již během motocyklové sezóny organizátoři připraví pro zájemce unikátní projekty.

Budou jimi například kampaň „Vyjezdi si lístek“, kdy stačí projet několik takzvaných záchytných bodů a naskenovat QR kódy na vyznačených místech. Následně se mohou se těšit na volnou vstupenku na akci. Další aktivitou pak bude „Harley-Davidson na týden“, kdy jezdec napíše svůj příběh i argumenty, proč by si právě on zasloužil půjčení motocyklu na týden. Pokud bude vybrán dostane motocykl osazený navigací a kamerami, aby mohl dokonale dokumentovat svoji cestu. A za zmínku stojí i speciální soutěž, která se objeví na Facebookovém profilu Prague Harley Days, pracovně pojmenovaná jako „Foto Moto“. Stačí poslat jakoukoli fotku s motocyklovou tématikou, ať už na motocyklu, v oblečení Harley-Davidson, z vyjížďky, motocyklového veletrhu nebo návštěvy některé z prodejny či z jakékoli jiné příležitosti a aktivity, a čekat, zda bude vybrána jako jedna ze tří nejzdařilejších. Vítězové budou vyhlášení právě na Prague Harley Days a budou jim předány ceny. Zároveň se pořadatelé nebrání ani vyhlášení speciální kategorie. I to je důvod, proč předem nejsou žádné kategorie určeny, aby autory fotek předem nelimitovaly.

První ročník unikátní akce Ladies Ride Camp

Další zajímavou akcí a aktivitou spojenou s Harley-Davidson je i 1. ročník unikátního eventu Ladies Ride Camp. Uskuteční se 7. – 9. srpna 2020 v Adventure Landu v Bělé pod Bezdězem, a jak název napovídá je určen pouze ženám. Během víkendu si budou moci vyzkoušet motocykly různých značek, různé styly jízdy, načerpat informace od motorkářek, které jezdí profesionálně, zúčastnit se zajímavých workshopů a mnoho dalšího. Mimo to mohou získat nové kamarádky na společné vyjížďky, protože pro řadu žen je po absolvování autoškoly častým problémem i skutečnost, že nemají s kým jezdit.

Ladies Ride Camp podpořila na tiskové konferenci i dakarská jezdkyně Gabriela Novotná, která akci fandí a oceňuje především prostředí žen, možnost si vyzkoušet motocykly a nové jízdní styly ryze v dámském kolektivu, před kterými nemusí mít žena trému, ani být ve stresu z obavy že něco nezvládne nebo jí to hned nepůjde.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...