Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Vyšla nová kniha: Mělník byl první

Známý komentátor motoristických podniků v České televizi a hlasatel mnoha motocyklových závodů Karel Březina napsal knihu, která mapuje vývoj motorismu a hlavně motoristického sportu u nás. Nejvíc místa je pochopitelně věnováno Mělnickému okruhu...

K 60. výročí vzniku Mistrovství republiky vyšla kniha Mělník byl první, protože vůbec první závod zařazený do tohoto seriálu, který funguje do dnešních dnů, se jel právě v Mělníku. Byl to 10. Mělnický okruh. Kniha ale mapuje vývoj motorismu a hlavně motoristického sportu u nás prakticky od jeho začátku. Popisuje vznik prvních motoristických klubů, různá příkoří, se kterými se první motoristé museli potýkat, první závody, které se u nás jely. Nejvíc místa je pochopitelně věnováno Mělnickému okruhu, od jeho prvního ročníku v roce 1937 až k poslednímu v roce 1960, vždy s mnoha fotografiemi a podrobnými výsledky. Zachyceny jsou ale i další sportovní podniky na Mělnicku. Počínaje závody do vrchu v letech 1927 a 1928, přes Libišský trojúhelník (1964 – 1973), šlapačky, motocyklové soutěže, motokáry a další disciplíny až po závody veteránů do vrchu, které se jezdily ještě v našem století. Karel Březina: Mělník byl první A samozřejmě nechybí zmínka o nejslavnějším mělnickém závodníkovi, kterým byl Jiří Kristián Lobkowicz.

Knihu napsal Karel Březina, známý spíš jako komentátor motoristických podniků v České televizi a hlasatel mnoha motocyklových závodů. Kniha, která má 200 stran, mnoho dobových fotografií a podrobné výsledky, stojí 200 Kč. Knihu je možné si koupit v Mělnickém informačním centru, nebo v knihkupectví Želví doupě (obě prodejny jsou v bezprostřední blízkosti historického náměstí (nám. Míru) v Mělníku, nebo si ji objednat na mailu . Zasílána bude na dobírku, poštovné a balné je 95 Kč. 

Video:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...
Dušan Hájek napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den. Reaguji na tento tendenčně napsaný článek jakožto majitel domény Motosvět.cz Dom...