web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Vyšla nová kniha: Mělník byl první

Známý komentátor motoristických podniků v České televizi a hlasatel mnoha motocyklových závodů Karel Březina napsal knihu, která mapuje vývoj motorismu a hlavně motoristického sportu u nás. Nejvíc místa je pochopitelně věnováno Mělnickému okruhu...

K 60. výročí vzniku Mistrovství republiky vyšla kniha Mělník byl první, protože vůbec první závod zařazený do tohoto seriálu, který funguje do dnešních dnů, se jel právě v Mělníku. Byl to 10. Mělnický okruh. Kniha ale mapuje vývoj motorismu a hlavně motoristického sportu u nás prakticky od jeho začátku. Popisuje vznik prvních motoristických klubů, různá příkoří, se kterými se první motoristé museli potýkat, první závody, které se u nás jely. Nejvíc místa je pochopitelně věnováno Mělnickému okruhu, od jeho prvního ročníku v roce 1937 až k poslednímu v roce 1960, vždy s mnoha fotografiemi a podrobnými výsledky. Zachyceny jsou ale i další sportovní podniky na Mělnicku. Počínaje závody do vrchu v letech 1927 a 1928, přes Libišský trojúhelník (1964 – 1973), šlapačky, motocyklové soutěže, motokáry a další disciplíny až po závody veteránů do vrchu, které se jezdily ještě v našem století. Karel Březina: Mělník byl první A samozřejmě nechybí zmínka o nejslavnějším mělnickém závodníkovi, kterým byl Jiří Kristián Lobkowicz.

Knihu napsal Karel Březina, známý spíš jako komentátor motoristických podniků v České televizi a hlasatel mnoha motocyklových závodů. Kniha, která má 200 stran, mnoho dobových fotografií a podrobné výsledky, stojí 200 Kč. Knihu je možné si koupit v Mělnickém informačním centru, nebo v knihkupectví Želví doupě (obě prodejny jsou v bezprostřední blízkosti historického náměstí (nám. Míru) v Mělníku, nebo si ji objednat na mailu . Zasílána bude na dobírku, poštovné a balné je 95 Kč. 

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...