web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Freestyle motokrosař Filip Podmol ovládl domácí šampionát

Freestyle motokrosař Filip Podmol se stal letošním domácím šampionem. Na akci Rock'n'ride, v rámci které se uspořádal jediný oficiální republikový závod, porazil svého staršího bratra Libora Podmola. Třetí skončil Josef Aron. Podmola nezastavila ani zdravotní komplikace. „Během jízdy mi ve vzduchu vypadlo rameno, když jsem se sápal po motorce ve vzduchu. Podařilo se mi ho ale nahodit zpět a mohl tak závod dokončit. Skvělé, že to tak vyšlo,“ tvrdil Filip Podmol po vítězství v areálu Kavčák u Benešova.

V rámci oblíbené akce Rock'n'ride se jel také závod MČR v SuperEunduru. V atraktivních večerních kulisách a v umělém osvětlení dominoval Matěj Škuta, druhé místo bral Patrik Markvart a třetí dojel Jan Baláš. V Memoriálu Jaroslava Kuklíka byla nejlepší profesionální dvojice Marek Borák a Matěj Škuta, mezi amatéry dominovali Dominik Kincl a Ondřej Štěpánek.

Domácího mistrovství ve freestyle motokrosu se nakonec nezúčastnil Petr Pilát. Do finále se dostalo šest jezdců, nejvíce bodů (132) získal podle porotců Filip Podmol. Přitom po čtvrtém skoku musel překonat velmi nepříjemný problém. Jednalo se o trik Seat Grab Superman, při kterém se závodník vznese nad letící motorkou ve vzduchu. „Provedl jsem ho podle lidí asi nejvíce, co kdy viděli. Jen mi motorka uletěla o trochu víc než jsem čekal a při jejím chytání jsem si vyhodil rameno. Dopad byl pak velmi bolestivý,“ popisoval náročný moment Podmol.

Freestyle motokrosař se ale nevzdal a dokázal si poradit. „Legendární Josh Sheehan mě naučil si samostatně nahodit rameno. Jakmile jsem s motorkou zabrzdil, sesedl jsem z ní a zatáhl rukama za špičky bot a šel pokračovat v jízdě. Bál jsem se, jestli mi rameno v jízdě zase nevypadne. Nestalo se tak,“ dodal Filip Podmol, elitní český freestyle motokrosař. Jeho starší bratr Libor získal 117 bodů, třetí Josef Aron měl 93 bodů. Na čtvrtém místě byl Aleš Liemann měl 70 bodů, pátý Dominik Vaněk získal 61 bodů a šestý Milan Dzimbaník 52 bodů.

„To, že jsem porazil mého bratra, mě tolik nepřekvapilo. Libor se v minulém roce věnoval převážně Dakarské rallye, to já jel freestyle motokros naplno,“ tvrdil Filip Podmol, který se aktuálně zúčastňuje exhibičních akcí. „Zatím stále není jasné, jestli se uskuteční v příštím roce seriál mistrovství světa. Doufám, že ano.“

MČR ve freestyle motokrosu (areál Kavčák, Benešovsko) – 1. Filip Podmol 132 bodů, 2. Libor Podmol 117, 3. Josef Aron 93, 4. Aleš Liemann 70, 5. Dominik Vaněk 61, 6. Milan Dzimbaník 52.

MČR v SuperEnduru: 1. Matěj Škuta, 2. Patrik Markvart, 3. Jan Baláš.

Memoriál Jaroslava Kuklíka, profesionální jezdci: 1. Marek Borák, Matěj Škuta, 2. Filip Fiala, Patrik Markvart, 3. Lukáš Kuklík, Matěj Skořepa, hobby jezdci: 1. Dominik Kincl, Ondřej Štěpánek, 2. Milan Pokorný, Oliver Vondráček, 3. Jakub Kirchner, Radek Kirchner.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...