web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

WorldSBK v Mostě: divoké karty a 7 českých závodníků!

Premiérový závodní víkend světového šampionátu superbiků World Superbike v Mostě se nezadržitelně blíží. Fanoušci se mohou těšit na souboje elitních jezdců a nebudou chybět ani čeští zástupci. Ve třídě World Supersport 300 se domácím fanouškům představí stálice tohoto šampionátu Petr Svoboda a Oliver König, dalších pět českých závodníků obdrželo divokou kartu a budou tak moci poměřit své síly se světovou špičkou.

V prestižní kategorii Superbike se představí Karel Hanika. Pětadvacetiletý jezdec má solidní šance na dobrý výsledek. V letošním roce již absolvoval čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans kde bojoval v barvách rakouského týmu IXS-YART. Ve stejné stáji se představí také v Mostě a startem s motocyklem Yamaha naváže na svou účast v Laguna Seca (USA) z roku 2018. Tam si při své doposud jediné účasti v tomto šampionátu připsal 13. a 14. místo. „Uvědomuji si, že v superbikovém mistrovství už jedou opravdové hvězdy, nechci se ale jenom zúčastnit. Rád bych se popral o výsledek,“ svěřil se při nedávném testování novinářům brněnský jezdec.

Další českou nadějí je Ondřej Vostatek. Tomu se letos daří při startech ve Španělsku a jeho fanoušci budou doufat, že si dobrou formu udrží i pro mostecký závod, v němž bude hájit české barvy v kategorii Supersport ve spolupráci s týmem Compos Racing Team by YART. Stejně jako Hanika osedlá motocykl Yamaha. Šestnáctiletého Ondřeje doplní v Supersportech Jiří Mrkývka, jemuž by právě šance ukázat se v tomto prestižním závodě mohla pomoci odrazit se k lepším výsledkům. Tým a značka motocyklu pro jednadvacetiletého pilota ještě bude upřesněna.

Dva zástupce startující na divokou kartu bude mít Česká republika také v kategorii Supersport 300. Vůbec poprvé si závod mistrovství světa vyzkouší sedmnáctiletý Filip Feigl na motocyklu MJ Motorsport v barvách Genius Racing Team. Matyáš Červenka v loňském roce absolvoval tři závody toho seriálu ve stáji ACCR Czech Talent Team – Smrz Racing a jeho cílem bude především sbírat další zkušenosti a postupně zrychlovat.

Hlavní slovo ve výběru jezdců měla Komise Silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky v čele s jejím předsedou Matějem Smržem. „Bude to zajímavá podívaná, opravdu se těším na to, jak si kluci povedou na domácí dráze, kterou dobře znají. Po dlouhé době se nám povedlo dostat závody Superbiků do Česka, a ne pouze na rok, ale na pět let! Pro naše jezdce je to skvělá možnost a motivace, každý, kdo na to bude mít, dostane šanci se ukázat,“ okomentoval výběr Smrž.

Čeští fanoušci se tedy rozhodně mají na co těšit. Možnost startovat při domácím podniku světového šampionátu je navíc skvělou motivací pro mladé české závodníky. „Sedm českých jezdců na startu tohoto prestižního závodu je skvělé číslo. Je zřejmé, že mistrovství světa superbiků české jezdce táhne a jsem opravdu rád, že se nám ho podařilo ve spolupráci s Autodromem Most dostat do České republiky. Konkurence bude tvrdá a české mladíky nečeká nic jednoduchého, přijďte je podpořit z tribun mosteckého okruhu!“ zve fanoušky prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

WorldSBK Czech Round Mistrovství světa superbiků se na mosteckém autodromu uskuteční 6. až 8. srpna 2021.

Foto: FB Karel Hanika, FB Ondřej Vostatek

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...