web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

IDM 2020 - Zahájení v Assenu s velkými jmény, Livestream a Livetiming..

Mezinárodní německé mistrovství motocyklů (IDM) se znovu rozjíždí. Ani koronová pandemie nemůže zastavit špičkovou sérii německých silničních závodů. Protože musí být splněno mnoho bezpečnostních požadavků kvůli COVID-19, sezóna byla zkrácena z osmi na čtyři podniky. Přesto se zaregistrovalo více účastníků než za několik posledních let. První závody se budou konat od 14. do 16. srpna 2020 na okruhu TT v Assenu.

Tým Motor Presse Stuttgart kolem vedoucího seriálu Normann Broy, odvedl skvělou práci. Závod IDM v Nizozemsku bude velké představení. Jen pro IDM Superbike 1000 se zaregistrovalo 30 jezdců. To je o třetinu více než v loňském roce. A právě účastí v této třídě se Jonas Folger rozhodl zahájit svůj závodní comeback. Bývalý jezdec MotoGP pojede na Yamaze R1 týmu MGM Racing. Ale titul zde bude také obhajovat šampion Ilya Mikhalchik na motocyklu BMW 1000 RR týmu EGS-alfa-Van Zon BMW. 23letý Ukrajinec z Kyjeva nebyl v posledních dvou letech poražen a je zaměřen na maximální úspěch. Aby se mu nic nepostavilo do cesty, bude bydlet v Belgii, poblíž týmové základny až do podzimu. Vyhne se tak létání domů, do východní Evropy, aby se vyhnul problémům s možnými omezeními v cestování. Poprvé se tito piloti střetnou právě v Assenu.

Výčet favoritů by nebyl celý bez Juliana Puffe (Honda), Erwana Nigona (Kawasaki), Bastien Mackels (Yamaha), Floriana Alt (BMW), Daniel Kartheininger (Suzuki) a místních kolegů Ricarda Brink (Yamaha) a Pepijn Bijsterbosch ( BMW). Co dělá záležitost ještě výbušnější: nikdo si nemůže dovolit hrubou chybu, protože tentokrát je sezóna příliš krátká na to, aby byla napravena. Pojede také český tým Weapol Racing s jezdci Markem Červeným (SBK 1000), Karlem Hanikou (Supersport 600) a Petrem Svobodou (Supersport 300)..

IDM Supersport 600 1 IDM Supersport 300 1IDM Sidecar 1

TISKOVÁ ZPRÁVA

Max Enderlein (Yamaha) chce hájit titul v IDM Supersport 600. I zde se pole výrazně zvětšilo a je z celé Evropy. Třída Superstock 600, ve které je povoleno méně úprav, ale jezdí společně ve třídě 600, je hodnocena samostatně a byla v roce 2020 upgradována. Předchozí pohár dostal nyní status IDM.

Ti, kteří chtějí vidět souboje na své nejlepší úrovni, nemohou ignorovat juniorskou třídu IDM Supersport 300. V Assenu bude na startu 35 účastníků a každý z nich chce vyhrát. Podle předpisů FIM je počáteční věk 13 let. Nejmenší třída IDM s výkonem motoru kolem 50 hp se stala bestsellerem a není neobvyklé, že v poslední zatáčce se bude rozhodovat mezi vítězstvím a porážkou.

IDM Superbike 1000 1Hvězda jako osminásobný mistr světa sidecar Tim Reeves, také objevil IDM. Vítěz v kategorii 600 cm³ s Markusem Schlosserem, Bennie Streuerovou, Pekkou Päivärintou nebo Josefem Sattlerem. Velká část pole z mistrovství světa Sidecar zde našla další působení. Přestože je ve Světovém poháru povoleno pouze 600 cm³, IDM je stále otevřen sajdkárám s motory 1000 cm³, které jsou hodnoceny samostatně. Bude rok 2020 konečně rokem úspěchu pro Mike Roscher ze Saska?

V Assenu v boji o titul IDM jsou v plánu dva závody každé třídy. Program IDM doplňuje Superstock Cup a závod Twin Cup o body.

Divácké tribuny na dráze v Assenu zůstanou letos neobsazeny, kvůli Corona předpisům, ale fanoušci mohou zažít všechny závody přímo přes live stream a live timing. Přímé přenosy tříd IDM Supersport 300, IDM Supersport 600 a IDM Superstock 600 budou vysílány v sobotu na adrese www.idm.de/live od 15:55 hodin. V neděli začíná přenos od 12:00. Můžete vidět Twin Cup, IDM Superbike 1000, Pro Superstock Cup, IDM Supersport 300, dvě třídy 600 cm³ a sajdkáry. Přenosová doba bude téměř pět hodin a vzdává hold všem fanouškům, kteří musí letos zůstat mimo…
IDM-Presse, Anke Wieczorek

 IDM Logo

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...