web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Pozvánka: Havířovský Zlatý kahanec 2010

Nově vzniklý šampionát přírodních okruhů jehož součástí je také závod na Těrlickém okruhu uspořádá ve dnech 21. - 22. 8. občanské sdružení Prosport-cz 27. ročník Havířovského zlatého kahance. Letos bude závod s mezinárodní účastí a předpokládá se rekordní účast 240 jezdců.

Letošní závod s mezinárodní účastí jezdců z Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie, Irska, Anglie, Francie, Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky slibuje kromě rekordní účasti 240 jezdců také mimořádné jezdecké souboje přední české a zahraniční roadracingové silnice. Po závodech v Hořicích v Podkrkonoší (300 zatáček Gustava Havla), kde jsem prezentoval našim i zahraničním jezdcům náš závod se má fanoušek Těrlického okruhu na co těšit. Ačkoliv má třída Sportproduction 125 ccm své oficiální mistrovství ČR pouze na motodromech představí se všichni přední jezdci této kubatůry také na naši superrychlé trati v čele s letošním vítězem Alpen adria cupu (mistrovství střední Evropy) Michalem Puškárem (SK), Radkem Lamichem, Petrem Kolářem, Miroslavem Sedlem, Pierem Copou (I), otcem a synem Chlíbkovými, Petrem Nečesaným, a nastávající mladičkou hvězdou teprve 15. letou Anežkou Svobodovou.

V mnohem rychlejších ostrých 125 GP to bude souboj mezi dvojnásobným vítězem Těrlického okruhu Patrikem Kolářem a loňským těsně druhým Lukášem Rážkem, kterým by měli sekundovat Oldřich Podlipný a Stefan Grämer (D). Na startu této kubatůry by se mohl překvapivě objevit také Michal Dokoupil. Chybět pochopitelně nebude král třídy 250 ccm německý jezdec Henrik Voit se svou superrychlou aprilií. Jednoválcové Supermona o obsahu do 800 ccm nám v mistrovském klání českého šampionátu opět nabídne tradiční souboj mezi našim Liborem Kamenickým a dvojnásobným vítězem Těrlického okruhu Johanesem Kehrerem (D).

1859

Divácky nejatraktivnější podívanou budou patřit bezesporu závody volných tříd do a nad 600 ccm, ve kterých se bude rozhodovat o celkovém absolutním vítězi letošního Havířovského Zlatého kahance. A to, že to letos bude opravdu stát za to svědčí hvězdné obsazení v čele s českým indiánem Michalem Dokoupilem (loňský absolutní vítěz závodu a také letošní účastník nejtěžšího závodu světa slavné TT na ostrově Man), Jiřím Dražďákem (pětinásobný vítěz Hořických zatáček + několikanásobný mistr ČR Superbike a také v minulosti jezdec Mistrovství světa Superbike) a také Kamilem Holanem (loňský druhý třídy nad 600 ccm). Změřit síly s naší českou road racingovou elitou a odvézt trofej za hranice republiky bude výzvou pro tradiční německé účastníky našich přírodních okruhů Udo Reichmanna, Steve Mizeru (jezdci MS Endurance – vytrvalostní závod) a Stefana Holze startujících na superrychlých BMW S 1 000 RR). Kartami v pořadí budou chtít míchat i skoro domácí Michal Chalupa, dále Marek Červený, Petr Zrzavý, Vítězslav Bican, František Loučka, Josef Duchan, Michal Jiroš a Petr Schulz (Ostrava) Victor Gilmore (GB) Sandor Bitter (H).

Kromě současných novodobých závodních motocyklů nebudou chybět ani tradiční třídy Klasiků v kubaturách 175, 250, 350, 500 a 750 ccm, které si to rozdají o body do přeboru ČR, což je defakto české mistrovství těchto historických závodních strojů nasazených v závodě do roku 1972. Ve třídě Klasik do 750ccm přivítáme čechokanaďana, dvacetinásobného mistra Kanady a dvanáctinásobného mistra USA Frankieho Mrázka, který i ve svých 74 letech dokáže prohnat i o několi desítiletí mladší jezdce a zaůtočit na stupně nejvyšší. Milovníci sidecarů si jistě nenechají ujít tento ojedinělý závod, který dokáže diváky pobavit v případě nezapomenutelné posádky Zatloukal - Exner na jejich BSA 500 ccm pamatující rok 1930! Po roční přestávce na Těrlický okruh zavítá favorizovaná německá posádka Klaus de Monte – Michael Werner.

Víkendový program závodu Havířovského zlatého kahance začne v sobotu již v 7.45 hod prvními tréninkovými jízdami, první nedělní závod bude po ranních warm-up jízdách odstartován v 9.00 hodin. Slavnostní zahájení závodu proběhne v 10. 45 hod.

Pořadatelé závodu vyzývají předem všechny diváky závodu k dodržování pokynů pořadatelské služby. Parkovací plochy pro návštěvníky jsou od všech tří příjezdových komunikací (Havířov, Český - Těšín, Karviná), kde budou mít možnost zaparkovat kromě automobilistů také motorkáři. Pevně věříme , že si nenecháte ujít tuto ojedinělou událost a přijdete zhlednout strhující jezdecké bitvy tohoto ojedinělého závodu, zvlášť když pořadatelé závodu mají pro diváky v prostoru startu a cíle připravenou velkoplošnou televizní obrazovku, která bude závod přenášet z devíti kamer umístněných podél celého závodního okruhu.

Informace o závodě naleznete na stránkách www.terlickyokruh.nolimit.cz

Harmonogram

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...