Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Repsol Honda - galerie vítězných motocyklů

Repsol Honda - galerie vítězných motocyklů Repsol Media

Tým Repsol Honda MotoGP dlouhodobě nastavuje standard v královské třídě. Jeho již čtyři typy motocyklu Honda MotoGP (NSR, RC211V, RC212V, RC213V) a jejich vývoj si získaly uctihodný rekord 15ti titulů a celkem již 180 vítězství.

Tyto motocykly Honda NSR, RC211V, RC212V a RC213V se zapsaly velkými písmeny do historických knih mistrovství světa motocyklů. Od chvíle, kdy se Repsol a Honda spojili v roce 1995 se jedná o nejsilnější tým v závodech Grand Prix, který vždy bojoval o vítězství v královské kubatuře. Repsol Honda, to byly vždy velmi dobře rozpoznatelné motocykly díky své charakteristické oranžové barvě ráfků a celkovému zbarvení.

Spolupráce mezi společnostmi Repsol a Honda započala nezapomenutelným dvoudobým motocyklem Honda NSR 500ccm. Tyto stroje definovaly éru a dosáhly 5ti po sobě jdoucích titulů mezi lety 1995 až 1999 s australanem Mickem Doohanem a španělem Álexem Crivillé.

Následně se na scénu dostaly nové čtyřdobé motocykly s motorem o objemu 990 ccm a výkonem cca 220 koní. Jednalo se o motocykl Honda RC211V, s kterým ital Valentino Rossi získal své první dva tituly mistra světa MotoGP v letech 2002 a 2003. Poslední titul s tímto motocyklem získal američan Nicky Hayden v roce 2006.

Následovala změna pravidel, kdy se objem motoru snížil na maximální hodnotu 800 ccm, což znamenalo debut motocyklu Honda RC212V, s nímž se australanu Casey Stonerovi v roce 2011 podařilo získat titul.

V současnosti je objem rovných 1000 ccm a na motocyklu s označením Honda RC213V závodí bratři Marc Márquez a Álex Márquez, kteří se pokouší pokračovat v závodění na samotné špici MotoGP. Marc Márquez, současný mistr světa v MotoGP, získal ohromujících 6 z posledních 7 titulů v MotoGP a pomalu se tak stává závodící legendou..

repsol honda

  • Zdroje

    Repsol Media

Článek byl naposledy upraven: 19.06.2020

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...
Nádhera Je moc fajn, že si dali tu práci a takhle staré boxy vylepšili. Je to přeci jen velký kus...
Raptor41 napsal komentář k Jana Petáková - můj příběh..
Zajímavý počtení, musela to bejt opravdu blbá doba.. ...
Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi za krásn...