Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Ještě jednou Dymokury 2014

  • Kategorie: Silniční závody
  • 01.11.2014
  • Aktualizováno: 16.03.2022

Sice poněkud opožděná, ale zato velmi obsáhlá fotogalerie z letošních Dymokur s ještě dalšími zajímavostmi. Vzhledem k tomu, že je už po sezoně, tak snad ještě i někoho zaujme:)

 

Kvůli nutné rekonstrukci vozovky se druhý ročník obnovených silničních závodů na okruhu u Dymokur v letošním roce uskutečnil až na druhý pokus v podzimním termínu. Pořadatelé dokonale připravili parkoviště jezdců s potřebným zázemým a nezapoměli ani na diváky. Odměnou všem byly nádherné závody a to i přes nepřízeň počasí.

IMG 2566IMG 2718

KIMG 2629éž by se jim podařil splnit v příštím roce jejich plán zrekonstruovat silnici i ve zbylém přímém úseku mezi první a druhou křižovatkou. Letos to tam vypadalo jako na dálnici D1, díky mobilním patníkům, kterými byl vytyčen retardér na konci dlouhé rovinky. V kombinaci s vyjetými kolejemi na tomto úseku a s mokrým povrchem, ač se to na první pohled nezdálo, opravdu velmi nebezpečné řešení. A jejich použití na vnitřní straně silnice v rychlé pasáži před benzinovou pumpou - to už hlava nebrala ani přihlížejícím divákům. Jezdci průjezd tomuto samozřejmě přizpůsobili a vše bylo OK až do té doby, dokud v zaváděcím kole restartovaného mokrého závodu třídy 600 ccm v oném retardéru nedošlo IMG 2551k těžkému pádu jednoho z jezdců. Z nevině vyhlížejících patníčků se rázem staly velmi tvrdé a pro člověka nebezpečně ostré překážky. To by se v roce 2014..! stávat nemělo. Je až s podivem, že během treninku i nedělních závodů proti tomuto vyznačení závodní tratě nikdo ze samotných jezdců neprotestoval. Vždyť právě oni by měli mít na bezpečnosti okruhu největší zájem a jejich připomínky by měli mít u pořadatelů velkou váhu.. Velká fotogalerie zde:

 

Foto: Zdeněk Vobořil, text: Petr Foltán

Článek byl naposledy upraven: 16.03.2022

Komentáře (2)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Prý se má jet v Dymokurech příští rok 2x. Nevíte o tom něco?
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
V Dymokurech je již opravena i zbývající část okruhu.
K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, prosím Vás, dokázal by někdo identifikovat jezdce na obrázku? Děkuji předem. V. Volf...
Dobrý den, závody na okruhu Slatina se pořádaly od roku 1962. Přehled závodů v Moravském Krumlově - ...
Ahoj, dobrý večer. Prosím vás, neměli byste někdo nějaké podrobnosti k závodům v Moravském Krumlově?...
Drak napsal komentář k WorldSBK se pojedou v Mostě!
Paráda :P, jen škoda, že ceny jsou nastavené dost vysoko.. ...