web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek podepsal s týmem Aspar, nakročil tím do MS

Talentovaný jezdec Ondřej Vostatek podepsal lukrativní smlouvu, kterou si otevřel dveře ke svému snu, mistrovství světa MotoGP. Stal se členem špičkového motocyklové stáje Aspar Teamu, jehož majitelem je jedna z nejzvučnějších postav šampionátu – Jorge Martinez „Aspar“. Českého závodníka si všiml ve španělském „mistráku“, kde ho Ondřej loni svými výkony hodně zaujal.

Velkou motivací přestupu do nového týmu je konexe a vlastní stáj v mistrovství světa, které známe pod názvem MotoGP. Po dobře zvládnuté loňské sezoně na jihu Evropy přišly nabídky od TOP stájí, ale ta od Aspar Teamu (loni ještě Angel Nieto Team junior) se jednoduše nedala odmítnout.

„Je to skvělá zpráva nejen pro nás, ale i pro Českou republiku. Ondra dostane šanci předvést se ve špičkovém prostředí. Věřím, že to bude zajímavé pro českou federaci, další sportovní organizace, a také pro potenciální sponzory, kterým díky tomuto týmu dokážeme nabídnout zajímavý mediální prostor. Je to jednoznačně krok správným směrem, který může zásadně a pozitivně ovlivnit Ondrovu kariéru,“ je přesvědčen jezdcův otec a manažer v jednom Jan Vostatek. Sezonu 2020 teď bude pečlivě plánovat.

Ondřej Vostatek se svým stájovým parťákem utvoří nejmladším jezdckou dvojici ve startovním poli, přesto si od toho hodně slibuje. Od příští sezony za sebou bude mít  Aspar Team - giganta s bohatou historií. Na nejvyšší motocyklové úrovni se tento tým pohybuje 30 let, během kterých dokázal získat 13 titulů v mistrovství světa. Pro Ondřeje, jenž se na motorku poprvé posadil v 6 letech, je to obrovská šance, jak se zase o něco přiblížit své vysněné MotoGP. Smlouva byla podepsána při poslední Velké ceně na okruhu Motorland Aragon.

Angel Nieto Team junior je důležitou součástí naší struktury, díky které pokračujeme s trénováním talentovaných závodníků a ti tak u nás mají reálnou možnost dostat se do motocyklového mistrovství světa. Ondřej je toho příkladem. Přišel do našeho týmu s ambicemi pokračovat v růstu, což věříme, že ukáže ve druhé sezoně juniorského mistrovství světa Moto3. Jsme rádi, že je tu s námi a doufáme, že mu dokážeme vytvořit takové podmínky, aby mohl v roce 2020 plnit své vysoké cíle,“ vzkázal ze Španělska majitel týmu Jorge Martínez „Aspar“.

Na jeho vývoj dohlíží i bývalý závodník Lukáš Pešek: „Je skvělé, že se Ondra dostal do takového týmu jako je Aspar. Ten byl už za mého působení fantastickou stájí na největší možné úrovni. Něco jako Barcelona ve fotbale. A tím, že Ondra podepsal do jejich junior týmu, má dveře otevřené do velkého světa. Teď už je na něm, jaké předvede výsledky, a kam se bude jeho kariéra ubírat. Věřím, že ho čeká dobrá sezona v profesionálním týmu, která ho posune zase o kousek blíž do MotoGP šampionátu.“

Talentovanému jezdci se otočil svět naruby. Navíc si bude muset zvykat na cizí prostředí, které sice okoukal v loňské sezoně, ale ví, že má prostor se zlepšovat. Základ má, ale v plánu je i studium na anglicko-španělské škole. Čeká ho i životní zkouška „bez rodičů“. Jen pro zajímavost – v Aspar Teamu mají oproti jiným týmům rodiče zakázáno chodit do boxů.

Smlouva v Aspar Teamu je jedno ze splněných přání. Má obrovské zkušenosti s kategorii Moto3 i vlastní stáj v mistrovství světa – MotoGP. Vím, že s jejich daty a zkušenostmi se má výkonost zase posune dopředu. K dispozici budu mít i hodně kvalitní materiál. S takovou silou v zádech se cesta za mým snem do mistrovství světa MotoGP stává zase o něco reálnější,“ je přesvědčená patnáctiletá naděje, která je z této nabídky nadšená.

Zdroj: Foto: Petr Foltán, Martin Kabát / Sportegy, Angelo Nieto Team

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...