web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Moto festival ROCK’N’RIDE si užilo přes 3 000 návštěvníků!

Poslední zářijový víkend patřil v areálu Kavčák u Benešova největšímu moto festivalu v ČR, Rock’N’Ride. 5. ročník festivalu, který si letos vybral nový zářijový termín a dokonalé počasí si nenechalo ujít přes 3 000 návštěvníků. Oba dva dny, 27. a 28. září, patřily silným strojům, hudbě a zábavě. Fanoušci si mohli vychutnat FMX show, závody SuperEndura i Memoriál Jaroslava Kuklíka, ve kterých nebyla nouze o jedinečné výkony jezdců a nezaměnitelnou atmosféru plnou napětí, adrenalinu i skvělé podívané.

K tomu všemu po oba dva dny nechyběla ani další zábava, hudba, koncerty i večerní party. 5. ročník akce, která jedinečným způsobem propojuje svět motocyklů a hudby, tak skutečně splnil všechna očekávání a pořadatelé už nyní plánují Rock’N’Ride 2020.

„Letošním ročníkem jsme s Rock’N’Ride skutečně prolomili ledy, a to tím, že jsme s naší partou vytvořili něco výjimečného. Posunuli jsme se na velmi profesionální úroveň, jak unikátní atmosférou jednotlivých závodu, tak i v prezentaci našich partnerů. Troufnu si říct, že i když jsme malá organizační skupina, tak naše závody jsou na špičkové světové úrovni. Naše motto je dělat věci jinak, a hlavně srdcem. Letos se to po pěti letech dřiny viditelně projevilo. Každým rokem se posouváme dál a každý ročník je dvojnásobně lepší. S ACI SuperEndurem pod umělým osvětlením za doprovodu DJe se nám podařilo ze závodu udělat hodně energetickou party. Byl to dokonalý způsob, jak oslavit závěr sezóny. Od jezdců a diváků máme samé pozitivní ohlasy, což nás nesmírně těší a utvrzuje v tom, že jdeme správným směrem. Z víkendu jsme si všichni odnesli nezapomenutelný zážitek,“ říká našeně  Martin Koreň, organizátor akce a FMX jezdec.

Připomeňme, že Rock’N’Ride se může pyšnit zcela unikátním konceptem a vedle největšího moto festivalu v České republice jej lze, zejména díky závodům SuperEndura v kombinaci s hudbou a dalšími motocyklovými disciplínami, považovat za jedinou akci svého druhu v Evropě.

Fanoušci si letos mohli užít, jak páteční tréninky všech soutěžních kategorií, jako Memoriál Jaroslava Kuklíka, závody v SuperEnduru a FMX, tak i hudbu a warm-up party. Sobota se pak nesla ve znamení jednotlivých disciplín, závodů a vyhlášení výsledků.

Jako první se dostal do cíle Memoriál Jaroslava Kuklíka, ve kterém se na 1. místě umístili František Smola a Martin Vaněček, 2. místo obsadili Adolf Živný a Jan Charvát a jako 3. skončili Radek Toman a Robert Friedrich.

Po odpolední autogramiádě všech jezdců přišel čas na FMX show, která se nesla v duchu neskutečné atmosféry, nadšení diváků, energie a hecování. Role komentátora se navíc ujal Libor Podmol, který dovedl osobitým stylem přiblížit divákům svět FMX a správně je vyhecovat. V FMX show se nakonec na 1. místě umístil Filip Podmol, na 2. místě skončil Martin Koreň a na 3. pak Julien Vanstippen. V rámci show se diváci dočkali i premiéry v podobě front flipu na tvrdé doskočiště, který předvedl František Máca a za který si vysloužil patřičné ovace.

Vrcholem závodní části Rock’N’Ride pak bylo finále ACI SuperEndura, které se jelo za umělého osvětlení a celý závod tak získal zcela nový rozměr. Po náročném boji se na 1. místě umístil Radek Toman, 2. místo patřilo Janu Vaštovi a 3. místo bral Jan Charvát.

Samotným vrcholem Rock’N’Ride byl následně koncert Kiss Forever Band a samozřejmě závěrečná afterparty, které probíhaly v obrovském party stanu s kapacitou přes 2 500 míst.

Pořadatelé, kterými není nikdo jiný než jezdci Libor Podmol, Martin Koreň, Vít Kuklík a Martin Kuklík už nyní připravují ročník 2020. Fanoušci se tak dočkají 6. ročníku největšího moto festivalu v ČR, který se i v dalším roce bude snažit posunout laťku ještě výše.

ROCK’N‘RIDE

Moto festival, který jedinečným způsobem propojuje svět motocyklů nejrůznějších kategorií a hudby. Připravují jej přímo naši úspěšní motocykloví závodníci Libor Podmol, Martin Koreň a bratři Kuklíkovi pro všechny velké a malé fandy silných strojů, milovníky adrenalinu a zábavy. Návštěvníci se každoročně mohou těšit na FMX show v podání nejlepších českých freestyle motokros jezdců, Country cross Memoriál Jaroslava Kuklíka, nebo SuperEnduro, které získává stále větší popularitu. Na dvoudenním festivalu nechybí po celou dobu hudba ani závěrečná afterparty. Rock’n’Ride se koná od roku 2014 a stále roste. Pro rok 2019 zvolili pořadatelé zcela nový termín 27. a 28. září a akci pojali jako ideální možnost rozloučit se s letošní moto sezónou. www.rocknride.cz  

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...