web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Místo zraněného Libora Podmola bude přes Taxis skákat jeho mladší bratr Filip

Unikátní moment se rušit nebude. Legendární Taxisův příkop 11. května během BARTH Day přeskočí zcela poprvé freestyle motokrosař. Avizovaného Libora Podmola, který si při nešťastné nehodě během závodu Mnichově zlomil obě nohy, nahradí jeho mladší bratr Filip. „Chci touto akcí mého bráchu podpořit. V nemocnici bude překonávat následky svého zranění, já se zase pokusím překonat nejproslulejší dostihovou překážku. Myslím, že když se vše povede, tak mu to udělá radost. Stejně jako podpora od fanoušků,“ prohlásil Filip Podmol, který na pardubickém závodišti plánuje divákům ukázat nejtěžší triky a salta na motorce.

V pátek večer při závodě světového šampionátu v Mnichově si Libor Podmol přivodil nejtěžší zranění své kariéry. Po nepovedeném náročném triku spadl na zem a zlomil si na několika místech obě nohy. Talentovaný freestyle motokrosař Filip Podmol se toho závodu účastnil, jen se nedostal do finálové jízdy. „Stál jsem přímo v tunelu, odkud jezdci vyjíždějí na odrazové rampy. Hned, jak Libor vylétl do vzduchu, věděl jsem, že je to blbé. A začal k němu sprintovat. Po celou dobu jsem byl s ním, doktorům jsem pomáhal sundávat z něho boty,“ popisoval těžké momenty Filip Podmol, který se pravidelně účastní závodů MS.

Sám nepochybuje, že se jeho bratr uzdraví a bude opět na motorce řádit. „Momentálně má Libor na nohách zapíchané železné fixace, aby se mu nohy moc nehýbaly. V mnichovské nemocnici bude čekat dva až tři týdny na další operace. Poté by se mohl transportovat do České republiky,“ tvrdil Filip Podmol. „Máme dobré doktory kolem sebe, specialisty na rychloléčby. Doufám, že bude zpátky dříve, než si všichni myslí. Výhled je za šest měsíců.“

Filip: Pojďme z Pardubic vyslat Liborovi sílu

Oba bratry spojuje touha překonávat netradiční výzvy. V minulém roce Libor Podmol jako první Evropan přeskočil na motorce rodinný dům. Letos ho mělo čekat překonání vyhlášeného Taxisova příkopu, který je velkou hrozbou v tradiční Velké pardubické. O další historický moment se postará Filip Podmol. „Mám tyhle akce rád. Zároveň chci veřejnosti ukázat, jak náročný freestyle motokros je. Riskujeme zranění a život při každém triku, na to by se nemělo zapomínat,“ prohlásil Filip Podmol, který celou sportovně-společenskou akci BARTH Day v Pardubicích bere také jako podporu svému zraněnému bratrovi.

„Vím, že většina lidí přijede na tradiční běžecký závod na dostihovém závodišti. Pokud ale nikdo bude mít pro Libora vzkaz, rád mu ho pak předám. Podpora od fanoušků na sociálních sítí ho nyní velice těší. Nakonec se můžeme se všemi fanoušky v Pardubicích vyfotit a vyslat mu tak trochu síly,“ vyzval Filip Podmol, který si Taxisův příkop ještě pořádně nastuduje.

BARTH Day se uskuteční 11. května na dostihovém závodišti, kde na zaregistrované běžce čeká desetikilometrový závod. Na účastníky nebo diváky pak čeká kromě přeskoku Taxisova příkopu na motorce také koncert populárního zpěváka Marka Ztraceného. „Zpráva o zranění Libora Podmola nás zaskočila a šokovala. Určitě něco vymyslíme, abychom ho alespoň na dálku podpořili,“ prohlásil Michal Burkoň, hlavní organizátor BARTH Day.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...