web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Montáže Brož na Alpe Adrii v Mostě

Další díl seriálu Alpe Adria Championship se konal minulý víkend na okruhu v Mostě. #66 Jiří Brož a tým odjížděli na tento díl seriálu s cílem získat co nejlepší umístění v domácím prostředí a ukázat se fanouškům a partnerům, kteří se přijeli podívat na tento závod.

V pátečních trénincích jsme se věnovali hlavně nastavení podvozku našeho motocyklu Suter MMX2 a vyzkoušení několika směsí pneumatik.

01

V sobotu dopoledne byla na programu kvalifikace pro odpolední závod. V kvalifikaci Jirka obsadil 5. místo se ztrátou 0,9 sec na prvního. Vzhledem k tomu, že Jirka má tradičně dobré starty, slibovala tato startovní pozice dobrý výsledek v odpoledním závodě.

03Do závodu jsme zariskovali a zvolili jsme měkčí směs zadní pneumatiky. Tato volba se ukázala zpočátku jako dobrá, protože Jirka se po startu a mírném propadu v první šikaně postupně dotáhl na vedoucí skupinku jezdců, která mezitím poodjela zbytku startovního pole. Vzhledem k tomu, že neustále zajížděl v každém kole nejrychlejší čas z celého startovního pole, začal se první skupinkou čtyřech jezdců propracovávat dopředu. Bohužel tři kola před koncem zadní pneumatika přestala fungovat a Jirka musel zvolnit. Cílem projel na 4. místě v absolutním pořadí a na 3. místě v hodnocení českého šampionátu.

Pořadí na startu nedělního závodu se určuje podle nejrychlejšího kola ze sobotního závodu a vzhledem k tomu, že v sobotu Jirka zajížděl nejrychlejší časy z celého startovního pole, startoval do nedělního závodu z pole position. Závod byl předčasně ukončen červenou vlajkou a Jirka byl klasifikován na 5. místě v absolutním pořadí a na 2. místě v rámci hodnocení českého šampionátu.

02

S průběhem závodního víkendu jsme spokojeni a stanovené cíle jsme splnili. Děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu!!!

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...