web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Alpe Adria Championship Most - Montáže Brož Racing

Montáže Brož Racing Team se o uplynulém víkendu zúčastnil závodu Alpe Adria Championship na Mosteckém okruhu. Tentokrát se za náš tým na závodní motocykl po delší přestávce posadil opět #66 Jirka Brož. Pro svůj, zřejmě poslední, letošní závod si vybral motocykl Suter MMX2, tedy motocykl specifikace Moto2, s kterým startuje #95 Míra Popov ve španělském mistrovství CEV Repsol.

Od pátečních tréninků až po nedělní druhý závod jsme postupně vylepšovali nastavení motocyklu Suter MMX2. Všechny změny, které jsme udělali tak se postupně ukázaly jako kroky správným směrem a každý odjetý trénink a závod Jirka vylepšoval dosažené časy. Spokojenost byla tedy jak na straně týmu, tak i na straně jezdce. Výsledkem našeho týmové snažení je 2x páté místo v absolutním pořadí třídy Supersport 600 a 2x třetí místo v rámci Českého mistrovství.

alpe-adria-most-2014-01

Po tomto závodním víkendu se tým přesune na Brněnský okruh. Příští víkend zde absolvujeme testování s #95 Mírou Popovem, který se vrátí zpět na motocykl po operaci zlomené klíční kosti.

#66 Jirka Brož:

„Po celý víkend jsme pracovali na nastavení motocyklu Suter MMX2. Jízdu jsem si celou dobu užíval a celý víkend byl vidět progres. V sobotním závodě jsem bojoval až do poslední zatáčky o čtvrté místo absolutně, ale bohužel pořadatele nepoužívali modré vlajky (a to nejen v tomto závodě) a o umístění v tomto závodě rozhodl jezdec o kolo zpět. Do druhého závodu jsme nastoupili s vylepšeným nastavením geometrie na předním kole, což se projevilo pozitivně na chování motocyklu. Na začátku závodu jsem se snažil udržet v první skupině, což se mi nepodařilo a zůstali jsme osamoceni s Kreutzer a bojovali jsme o 4 místo. Bohužel v druhé polovině závodu jsem nedořadil v jedné z rychlých zatáček a ocitl se mimo trať. Závod jsem dojel osamocen na pátém místě absolutně. Vzhledem k tomu, že to byl letos můj poslední závod jsem spokojen, že jsem byl dvakrát 3. v Mistrovství ČR.

Děkuji celému týmu za perfektní práci a všem partnerům za podporu. Nyní máme před sebou GP ČR, kde nás čeká velká výzva a doufáme, že čeští fanoušci podpoří účast českého jezdce a českého týmu a neprojeví se tak, jak je v tomto národě běžně zvykem. Tzn. neoprávněnou kritikou a pomluvami proti těm, kteří se snaží zde něco dokázat.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...