web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Montáže Brož Racing Team na 300 zatáčkách Gustava Havla

O uplynulém víkendu se konal tradiční závod na přírodním okruhu „300 zatáček Gustava Havla“ v Hořicích. Montáže Brož Racing Team se jako každý rok zúčastnil tohoto závodu, tentokráte se „staronovým“ jezdcem Jirkou Brožem. Jirka se po přestávce ze zdravotních důvodů vrátil na tento okruh, tentokrát za řídítky motocyklu SUTER MMX2, s kterým se bude zúčastňovat #95 Míra Popov španělského mistrovství CEV Repsol.

Tradičně jsme pojali tento závod jako akci na podporu dětské nadace Parent Projekt. Letos se nám podařilo vybrat částku 32.500,- Kč, kterou věnujeme této dětské nadaci.

Počasí v průběhu celého víkendu bylo nepříznivé a Jirka objel v sobotu pouze jednu kvalifikaci na vlhkém povrchu, čímž si zajistil čtvrtou startovní pozici do nedělního závodu. Druhá kvalifikace se jela za deště, a tudíž nepřinesla zlepšení času. Nedělní závod se jel sice již bez deště, ale trať byla zejména v lesních úsecích vlhká. Jirka neriskoval a jel spíše „na jistotu“, protože týmový kamion po Hořicích odjíždí do Španělska na testy CEV a první naše závody v Aragonu. Jirka dokončil závod na 8. místě.

Na této akci nešlo hlavně o sportovní výsledek, ale podpořit dětskou nadaci Parent Projekt a pro tým toto byla možnost ukázat se českým fanouškům a zejména ukázat z blízka motocykl SUTER MMX2, se kterým ještě loni Thomas Lüthi jezdil v Mistrovství světa.

Po závodě v Hořicích se do sedla Sutervrátí opět Míra a tým se přesunuje do Španělska, kde absolvuje testy v Aragonu a Barceloně. Následně 6.-8.6.2014 absolvujeme náš první závod CEV.

Jirka Brož (majitel týmu a jezdec): „Hořické závody jsou pro mě vždy „návrat domů“. Letošní rok jsem si půjčil od Míry Suter specifikace Moto2 ovšem se Stockovým motorem a jízda na tomto stroji byla opravdu fantastická. Počasí nám však nepřálo a tak jsem musel opravdu opatrně  protože motocykl musí odjet v úterý po závodech na první testy a závody CEV. V samotném závodě jsem musel na vlhké trati v lese zvolit opatrnější jízdu a to se bohužel promítlo do výsledku, protože po prvním kole bylo v podstatě rozhodnutu, že nepojedu v první skupině . I když jsem nebojoval o umístění na stupních, závod jsem si užil. Sportovní výsledek však v tomto závodě nebyl to nejdůležitější. Důvodem naší účasti byla opět podpora nadace Parent Projekt a úsměv na dětských tvářích přítomných dětí z této nadace byla pro mě ta největší odměna… Také jsem chtěl sám sobě dokázat, že po dlouhodobých zdravotních potížích budu schopen se opět připravit na závody a to se mi povedlo. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem partnerům, kteří přispěli na tuto nadaci prostřednictvím našeho týmu a rovněž všem, kteří si zakoupili triko našeho týmů (těm co ho ukradli ať upadne ruka!)“

Podělte se o dobové materiály!:

Pokud někdo vlastníte ve svém archivu fotky z tohoto nebo i z jiných závodů minulé doby, podělte se s ostatními příznivci motocyklových závodů. Napište e-mail na: , obratem se s Vámi spojíme. Jednotlivé články tak budou neustále aktualizovány o tyto nové dobové fotografie!

Autorský obsah:

Tento článek, stejně jako ostatní, je autorský. Kopírování je možné pouze se souhlasem autora a uvedením zdroje.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...