web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

První body Karla Haniky v MS!

Dlouho očekávaná letošní premiéra odstartovala přesně v 17 hodin našeho času. Grand Prix Qataru, v jejímž startovním poli Moto3 nechyběli ani dva naši jezdci: zkušený Jakub Kornfeil (73 startů v GP) ve své páté sezóně jako stabilní jezdec nejslabší objemové kubatury GP a Rookie Karel Hanika, pro něhož byl dnešní závod na 18 kol premiérou v seriálu, prvním závodem na katarském okruhu a úplnou novinkou při umělém osvětlení.

Kája startoval ze sedmé řady, takže téměř „neviděl“ na startovní semafor. Nejlépe odstartoval Jack Miller z první řady a start se povedl také Kájovi, když prvním kolem projel jako čtrnáctý.  Brzy spadl Ferrari, později společně havarovali Azmi a Granado. Dvojice Marquez a Miller se začala vzdalovat zbytku hlavního pole, které vedl Viňales před Kornfeilem. Na třetí místo se dostal se ztrátou 2 sekund Vazquez, za ním jeli Rins, McPhee (tedy 3 Hondy) a 6. Kornfeil. Kája klesl na 16. místo. Za ním jezdící Týmový kolega Niklas Ajo vzápětí spadl. Starovní pole se rozdělilo na vedoucí dvojici, osmičlenou skupinu v níž jel Kornfeil, další dvojici a následně trojici, v níž sváděl souboje Kája s Kentem a Binderem. V polovině závodu se Kája vypořádal s Binderem a jel třináctý. Do posledního kola vjížděl na špici Marquez před Millerem a Rinsem, dále Oliveira, Vazquez a Kornfeil. Pak udělal Marquez chybu a rázem se propadl na čtvrté místo. Australan Jack Miller vyhrál napínavý finiš a zároveň svůj první závod GP vůbec – a přerušil tak 20 španělských vítězství v řadě napříč všemi třemi kubaturami – před Alexem Marquezem a Efrenem Vazquezem. Čtvrtý byl klasifikován Miguel Oliveira, pátý Alex Rins, šestý Jakub Kornfeil. Sedmý dojel Alexis Masbou, osmý Isaac Viňales, devátý Niccolo Antonelli a Top-10 uzavřel Francesco Bagnaia. Náš Rookie Kája Hanika získal svoje první historické body vůbec a Hanikaracing team mu moc blahopřeje!

hanika-a-kornfeil

„První závod nebyl špatný. Startoval jsem z 19. pozice, a právě proto si myslím, že jsem neskončil výše. I přesto jsem šťastný, protože to byl podle mne dobrý závod. Měl jsem dobrý start a dostal jsem se do velké skupiny. Později jsem se skupiny neudržel, ale zůstal jsem v boji o 13. místo. Skupinu jsem vedl, ale na rovince mne Danny předjel. Myslím, že na první závod je to dobrý výsledek pro mne i pro tým. Chtěl bych jim poděkovat za všechnu pomoc, kterou mi dávají,“ řekl po závodě Kája.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...