web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Miroslav Popov pojede CEV za český tým Montáže Brož!

Osmnáctiletý Miroslav Popov absolvuje za východočeský tým Montáže Brož příští sezónu na motocyklu Moto2! V českých vodách věc téměř nevídaná, nicméně po několika jednáních po skončení letošní sezóny se týmu Montáže Brož podařilo podepsat smlouvu s osmnáctiletým Miroslavem Popovem a do další sezóny na evropské úrovni se tak vrhne s nadějným českým talentem.

Tým tímto potvrdil svoji strategii zaměřit se na mladé české jezdce a v souvislosti s tím očekává, že vzájemná spolupráce se neomezí pouze na následující rok.

Miroslav Popov začal závodit v sedmi letech. Od českého, rakouského a evropského mistrovství minibiků přes mistrovství Španělska CMV a mistrovství Evropy CE se postupně dostal až do italského CIVu, kde se mu v roce 2010 podařilo vybojovat titul vicemistra. Míra se stal pravidelným účastníkem italského národního šampionátu a v následujících dvou letech se mu podařilo obsadit celkové páté a čtvrté místo.

V sezóně 2012 měl Míra původně závodit v Grand Prix v kategorii Moto3, bohužel se nepodařila sehnat dostatečná finanční podpora. I tak měl ale doposud možnost představit se v několika závodech mistrovství světa, nejprve ve třech závodech v roce 2011 a v další sezóně čtyřikrát v pozici náhradního jezdce. V Brně se mu tenkrát podařilo dostat ze startovního 29. až na třetí místo, bohužel ale závod nakonec nedokončil.

Letošní sezóna nebyla příliš šťastná kvůli mnoha problémům s technikou, Míra odjel několik závodů CIV, poté došlo k rozhodnutí změnit tým a ve španělském mistrovství odjel závod v Albacete, nicméně i tam ho trápily problémy s technikou a tak byla spolupráce předčasně ukončena.

S Mírou Popovem v sedle motocyklu Suter MMX2 absolvuje tým sezónu 2014 ve španělském národním šampionátu CEV v kategorii Moto2 a plánem zároveň je, podobně jako v letošním roce, účast v několika závodech seriálu MotoGP v pozici divoké karty.

Před skutečným zahájením sezóny v podobě testování na španělských okruzích se kromě technické přípravy motocyklu tým věnuje i dalším povinnostem. Po odchodu britského jezdce Gina Rey byla nahrazena oranžová barva a tým se v příštím roce představí v černožluté kombinaci. V souvislosti s touto změnu v současné době probíhá příprava designu motocyklu a spolu s ním i veškerého týmového zázemí.

Miroslav Popov

Míra Popov:

„Jsem moc rád a velice mě těší, že můžu v nadcházející sezóně 2014 spolupracovat s týmem Brož Racing ve španělském mistrovství CEV s motocyklem Suter třídy Moto2. Nicméně jsem na Moto2 ještě nikdy neseděl, tak bych řekl, že bude velice složité a zajímavé, jak se to bude v roce 2014 vyvíjet. Sezóna bude pro mě rokem seznamování se a získávání cenných zkušeností a to ve všech směrech, ale i tak mohu říci, že vždy budeme odvádět pokud možno co nejlepší výkony. Proto se celou zimu budu věnovat tvrdé přípravě, abych byl do velice těžkého seriálu CEV co nejlépe připraven. Chtěl bych poděkovat celému týmu a sponzorům za důvěru, kterou ve mě vkládají do sezóny 2014, a už se těším na první testy s Moto2.“

Jiří Brož, manažer a majitel týmu:

„Jsem velice rád, že došlo k podpisu smlouvy s českým jezdcem takových kvalit jako je Míra. Míra dokázal již několikrát, že může být rovnocenným soupeřem pro jezdce v Moto3 a já doufám, že v CEV budeme bojovat o nejvyšší pozice v šampionátu. Rádi bychom se také zúčastnili několika závodů GP a očekávám, že nám v tom pomůže AČR, protože jak jsme se letos přesvědčili, start v tomto šampionátu na divokou kartu je velmi nákladný. Náš tým v minulém roce dokázal, že je konkurenceschopný v šampionátu MotoGP, a jsem přesvědčen, že to potvrdíme i v CEV.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...