web stats

V Mostě se poprvé před domácím publikem představil český Compos Racing Team

15-17. května 2026 se závody seriálu mistrovství světa WSBK 2026 přesunuly do České republiky na Automotodrom v Mostě. Český tým Compos Racing se velmi těšil na domácí atmosféru a věřil v úspěšný víkend v kategorii World Supersport s našimi jezdci Ondřejem Vostatkem a Oliverem Königem. Ondřej Vostatek po skvělém úvodu nakonec vybojoval světové body v prvním závodě a Oliver König zajel svůj nejlepší výsledek.

Ondřej Vostatek

V pátek jsem se cítil skvěle a hned na úvod jsem v tréninku zajel třetí nejlepší čas, což bylo fajn. Do kvalifikace jsem pak šel namotivovaný a dost jsem si věřil, že ještě zrychlím. To se mi podařilo jen o kousek. Myslím, že mi chyběl slipstream a nějaká ta desetinka mohla jít ještě dolů. Ostatně Mahias, který jel za mnou, zajel čas do první řady.“

V prvním závodě jsem šel venkem do první šikany a bohužel jsem se pak v překlopení dost zašpuntoval. Cítil jsem se dobře a dokázal jsem se, po tom špatném začátku, probojovat na 14. místo. V závěru jsem stáhl pět vteřin na skupinku bojující o deváté místo. Mít ještě dvě kola navíc, tak bych mohl ještě bojovat o lepší výsledek.“

Ve druhém závodě jsem měl první zatáčku o něco lepší, ale i tak to byl propad. Yamahy mají velkou trakci ze startu, a proto nás všechny předjedou. S tím nemůžeme nic dělat. Jel jsem ve skupince o 15. místo, ale spíš jsem se trápil. Přišlo mi, že jsem jel víc za limit než v prvním závodě a na výjezdech jsem trochu ztrácel. Pak následoval pád na předek v první zatáčce. Naštěstí jen lehké sklouznutí. Motorku jsem zvedl a pokračoval dál s ohnutým řídítkem. Chtěl jsem závod dojet alespoň pro diváky. Mrzí mě, že jsem fanouškům nedopřál ten výsledek, který jsem si nastavil.“

Oliver König

Máme za sebou domácí závody. Škoda penalizace Log Lap a chyby ve druhém závodě, která mě vyřadila z boje o první body. Nicméně zajel jsem si svoje závodní maximum a druhý závod byl pro mě zase o krok lepší než ten první. Takže to beru pozitivně. Stále je přede mnou hodně práce a na to se chci zaměřit před dalším víkendem v Aragonu. Chci moc poděkovat týmu, partnerům a všem fanouškům za podporu během celého víkendu.“

Závody v Mostě probíhaly asi podle očekávání… Jsou věci, které víme, že potřebujeme zlepšit a pracujeme na nich. Také víme, kde naši jezdci potřebují zabrat a oni sami to ví také,“ řekl šéf týmu Jan Vostatek. „V této konkurenci je třeba počítat s tím, že všechny týmy usilovně pracují a my musíme pochopit, že náš první rok v šampionátu nebude jednoduchý. Přesto porážíme hodně týmů, které jsou v šampionátu velmi dlouho, včetně dlouholetých účastníků z pohledu jezdců. Naše ambice jsou jistě jinde než výsledek z Mostu.“

U Olivera byla vidět drobná zlepšení, především v jeho konstantnosti. Rychlost má, jen potřebuje nechybovat, protože z toho plyne jeho jezdecké sebevědomí, které postupně nabírá. U Ondry vcelku super výsledky v programu na jedno rychlé kolo. Umí být v FP1 velmi silný. V kvalifikaci se zlepší už jen o pár desetin a to je málo. Z toho plyne špatná startovní pozice, která rozhoduje v tomto nabitém závodním poli vlastně pak celý víkend. Pokud si dáme sektory a časy Ondry proti jezdcům z první pětky, nejsme časově daleko. Jen oni to umí vše prodat ve správnou chvíli. Toto my zatím neumíme. Až se to zlomí, Ondra bude schopný zcela jistě závodit o nejvyšší příčky, protože je mu stále jen 21 let. Oliver potřebuje setrvat a vlastně jen pochopit to tempo a jet konstantně v tomto tempu.“

Naši kluci v týmu odvedli skvělou práci a opravdu se snaží dělat vše nejlépe, jak umíme a to mě vcelku povzbuzuje. Na závěr bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří nám přišli fandit a všem našim partnerům za podporu, které si velmi vážíme.“ Dodal Jan Vostatek na závěr.

Přidat komentář

Hodnocení:

Odeslat

Nejnovější komentáře