web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Páteční tréninky v Japonsku zakončil Abraham čtrnáctý

Na čtrnáctém místě je po úvodním dni tréninků na Grand Prix Japonska na okruhu v Motegi český motocyklový závodník Karel Abraham. S nejlepším časem 1:48,757 ztrácí na nejrychlejšího jezdce třídy MotoGP Daniho Pedrosu 2,669 vteřiny.

Karel Abraham

„Ráno se nám sešlo několik problémů s motorkou, v podstatě jsem se nemohl spolehnout na přední ani zadní kolo. Jakmile jsem šel na brzdy, okamžitě se mi začalo zvedat zadní kolo do vzduchu. Na druhou stranu jsme nabrali nějaká data, která nám pomohla s nastavením odpoledne, nicméně pořád mám nějaký psychický blok se na motorku stoprocentně spolehnout a i když jsem se snažil jet na maximum, časy nejsou dobré. Takže teď je hlavně na mě, abych se na motorce začal cítit líp a věřil jí."

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing

„Dnešek byl absolutně nepovedený. Karel se na motorce necítí dobře a nevěří jí, máme problémy při brzdění hlavně po dlouhých rovinách. Zítra zkusíme změnit nastavení tak, aby pomohlo Karlovi cítit se na motorce lépe a začal jí důvěřovat. Klíčové je, aby Karel začal později brzdit, ve srovnání s ostatními jde na brzdy hodně brzo a to je náš největší problém, který nás zpomaluje. Zkusíme změnit i pneumatiky a uvidíme, jestli to pomůže."

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...