web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Vespa Primavera je skútrem roku 2024 v České republice

Vespa Primavera byla na slavnostním galavečeru vyhlášena vítězem kategorie "Skútry" v prestižní anketě Motocykl roku 2024, kterou pořádal Svaz dovozců automobilů v rámci veletrhu Motosalon. Vítězství v anketě, v níž počet hlasujících překonal hranici deseti tisíc, potvrzuje významnou pozici Primavery na českém trhu a zároveň zdůrazňuje kontinuální popularitu a kultovní status značky Vespa mezi milovníky skútrů. „Chtěl bych poděkovat odborné i laické veřejnosti, že ocenila neustálý vývoj Primavery, kterými se již tak populární Vespa stala tím nejoblíbenějším skútrem České republiky,“ řekl Adam Žert, Country Manager společnosti Faber Moto, importéra značek Piaggio Group do České republiky.

Značka Vespa, symbol svobody, stylu a italského designu, si od svého založení v roce 1946 získala srdce milionů lidí po celém světě. Vespa totiž není jen skútr, ale vyjádření životního stylu. Díky jedinečnému designu, historii plné ikonických modelů a schopnosti inovovat, aniž by ztratila na své autentičnosti, se Vespa stala nejen dopravním prostředkem, ale kultovním fenoménem.

Model Primavera je ideálním spojením elegance a technologických inovací, to vše v kompaktních rozměrech malého šasi, které je vhodné pro všechny velikosti jezdkyň a jezdců. Primavera je synonymem pro svobodu a radost ze života již roku 1967 a neustále oslovuje nejen mladou generaci, ale i ty, kteří hledají spojení praktičnosti a estetiky. Je navíc proslulá svou agilitou ve městském prostředí, nízkou spotřebou a spolehlivostí.

Nová inovovaná modelová řada Primavera a Sprint

Značka Vespa nepřestává inovovat a v květnu tohoto roku se na českém trhu objeví první kusy modernizovaných modelových řad Primavera a Sprint. Inovované modely Primavera a Sprint mají shodnou exkluzivní ocelovou karoserii a oba modely se mohou pochlubit řadou designových vylepšení, díky kterým jsou ještě modernější.

Verze Vespa Primavera Tech je doplněna o bezklíčový systém a ráfky kol jsou nové s pětipaprskovým designem. Mezi další prvky, které prošly designovými úpravami, patří nová ozdobná lišta na blatníku a nový design zadního krytu čelní kapotáže.

Nový přístrojový panel elegantně kombinuje analogové i digitální funkce na třípalcovém LCD displeji. Kromě tradičního tachometru zobrazuje řadu užitečných funkcí, včetně dojezdu, spotřeby paliva a průměrné a maximální rychlosti. Digitální přístrojový panel umožňuje také správu multimediální platformy Vespa MIA, která umí propojit Vespu s chytrým telefonem a je součástí standardní výbavy u modelu Vespa Primavera Tech. K ostatním modelům řady je Vespa MIA k dispozici jako volitelné příslušenství a s omezenými funkcemi.

 

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...