web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

MMČR a MMSR na přírodních okruzích v Žilině, očima Maxe Zanášky (SSP 300)

Kalendář závodů obou Mezinárodních mistrovství České republiky i Slovenska na přírodních okruzích o uplynulém víkendu zavedl jezdce třídy SSP 300 Maxe Zanášku na letiště v Dolním Hričově u Žiliny, kde jeho celkový výsledek představuje velký příslib do budoucna.

Po brněnské Jarní Ceně, kde se Max představil znova po svém podzimním debutu, a po nepříliš povedeném víkendu ve Starém Městě, si tentokrát připsal nadějný 18ti letý jezdec svá první pódiová umístění.

V pátek jsem se nejprve potřeboval seznámit s tratí, byla to má vůbec první zkušenost se závodem na letištní ploše. Trať mi vyhovovala a oba volné tréninky jsem dokončil shodně na druhém místě, v první kvalifikaci jsem opět zrychlil a časem 1:20,281 jsem ji vyhrál.”

Po pátečním horkém a úspěšném dni se Max těšil na sobotu, která měla přinést mírné ochlazení a snad i déšť, který nakonec naštěstí nepřišel. Se svým strojem Yamaha R3 Blu Cru se vrhl do sobotního programu s odhodláním vylepšit svůj čas ve druhé kvalifikaci a hlavně úspěšně dokončit závod.

Sobotní počasí bylo chladnější a se silným větrem, což zejména na zadní dlouhé rovince vyžadovalo precizní jízdní pozici. Hned v úvodu druhé kvalifikace jsem měl ovšem lehký pád v prvním vracáku. Přestože se mi nepodařilo zrychlit, můj páteční čas i tak znamenal pole position v kategorii SSP300.”

Do odpoledního závodu se podařilo opravit drobné šrámy na motocyklu a Max se tak mohl postavit do středu první řady na roštu, kde měl po levici legendárního jezdce KTM Christophera Edera, vítěze kategorie 125 GP. První řadu pak zkompletoval jeho soupeř z kategorie SSP300 Patrik Serbousek (KTM 390).

Start se mi nepovedl podle očekávání, chtěl jsem se pověsit za Patrika Serbouska, ale Eder se dostal mezi nás a Patrik se začal postupně vzdalovat. Nebyl jsem úplně schopen akceptovat tempo Ch. Edera a když se na mě dotáhl i Olda Podlipný (125 GP), takticky jsem si jízdou na jistotu s přehledem dojel pro druhé místo v kategorii”

Maxim se trpělivou jízdou a jistým projevem dočkal nečekaného výsledku v podobě druhého místa v SSP300.

V neděli se do Žiliny vrátilo teplé a slunečné počasí. V ranní warm upu se Maxova Yamaha projevovala nevyzpytatelně, proto se tým ještě před druhým závodem věnoval důkladné přípravě motocyklu.

Ve warm upu mi motorka nešla do otáček, ale s týmem jsme měli před závodem dostatek času se tomu věnovat. Nakonec se vše stihlo a do závodu jsem oproti předchozímu dni odstartoval lépe. Přesto nebyl Patrik k dostižení, Edera jsem za sebou udržel do třetího kola a pak se opakoval sobotní scénář. S celým víkendem jsem velmi spokojený a do dalších závodů maximálně motivovaný. Děkuji za podporu těm pár partnerům, které mám, o to více si jich vážím.”

V kategorii třístovek v MMČR se Max Zanáška vyhoupl na celkové třetí místo se ziskem 40 bodů. Ve slovenském šampionátu přírodňáků je Max s 59 body dokonce druhý.

 

Dalším závodem je Cena Slovenska na Slovakiaringu ve dnech 21.-23. července.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...