web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Je čas naleštit svou Vespu, 11. ročník PragoVespy je za rohem!

Je to opět tady! Nejočekávanější událost všech milovnic a milovníků ikonických italských skútrů se po roce vrací do Prahy a láká na spanilou vyjížďku, živou hudbu a skvělé jídlo. Staňte se součástí víkendu plného zábavy a nechte se okouzlit italskými kráskami. PragoVespa #11 pořádaná Vespa Clubem Praha ve spolupráci s Vespa Česká republika se bude konat 23.-25. 6. 2023.

Italská elegance, neotřelý design a osobitý styl. To je pouze pár důvodů, proč jsou italské skútry značky Vespa tak oblíbené, a proč si získaly miliony příznivců po celém světě. Vespa totiž není pouze skútr. Je to životní styl. I ostatní skútry své majitele dovezou z bodu A do bodu B, ale pouze Vespa vám vykouzlí ten největší úsměv na tváři a zajistí obdiv okolí, a to díky svému osobitému stylu a charismatu. Navíc majitelé italských „vos“ jsou jedna velká rodina.

Tradiční akce oslavující svobodu

PragoVespa pořádaná Vespa Clubem Praha má tradici již od roku 2011. Letos se odehraje poslední červnový víkend, tedy 23.–25. června 2023. Vše začne v pátek v pražském HG Sportcentru Troja u Vltavy, a to od 15 hodin. Večer jsou na programu hudební vystoupení a nechybí ani tradiční večerní a noční vyjížďky.

V sobotu po vydatné snídani bude následovat zlatý hřeb celého víkendu. V 10:30 všichni nasednou na své Vespy a společně projedou ta nejzajímavější pražská zákoutí. Po návratu do kempu bude na všechny opět čekat akcí nabité odpoledne, včetně výborného jídla, tomboly a dalších koncertů.

Spanilá jízdy se jako každý rok zastaví na Václavském náměstí

Ani ti, kdo Vespu nevlastní, ale přesto by se rádi přišli alespoň podívat, nasát jedinečnou atmosféru a třeba se s účastníky i vyfotit, nepřijdou zkrátka. V rámci spanilé jízdy Prahou je po 11. hodině naplánována zastávka na Václavském náměstí. K vidění bude celá řada zajímavých strojů, od Vesp z 50. a 60. let až po nejnovější kousky. Z řad osobností svou účast potvrdil například David Matásek.

Pomalý sprint pro Kapku naděje

V rámci letošního ročníku je pro účastníky připravena i speciální soutěž zručnosti. Vespa spojila síly s Nadačním fondem Kapka naděje a společně uspořádají závod s názvem „Pomalý sprint pro Kapku naděje“, který začíná v sobotu v 15 hodin.

Překvapení nesmí chybět

Pro všechny, kdo by i v neděli prahli po dalším italském dobrodružství, je přichystán další program. V 10:30 se z Troji vyjíždí do obchodního centra Arkády na Pankráci, kde se koná výstava Vespa k příležitosti jejích 77. narozenin. Pro všechny účastníky PragoVespy má navíc pořadatel výstavy přichystané překvapení.

Kdo Vespu zkusí, už nechce jinak

Zájemci o vyzkoušení jednotlivých modelů Vespa, kteří ještě nemají ten svůj před domem, či v garáži, je po celou sezonu k dispozici speciální web www.chciitalku.cz, kde se mohou zaregistrovat na zkušební jízdu u nejbližšího autorizovaného prodejce a příští rok se již přidat mezi plnohodnotné účastníky PragoVespy.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...