web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač vybojoval v Le Mans úžasné druhé místo

Na okruhu Ettore Bugattiho v Le Mans dnes vyvrcholilo páté zastavení seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Velké drama přinesl závod kategorie Moto2, který musel být po velkém karambolu Arenase, Caneta a Gonzaleze zastaven červenou vlajkou. Filip Salač začal velmi rychle po restartu tlačit na Lopeze a ve třetím kole ho předjel. Po pádu Acosty se posunul na druhou pozici, kterou pak udržel až do cíle. Český jezdec QJMOTOR GRESINI RACING zatím zažívá nejúspěšnější sezónu ve své kariéře.

Úplně spokojený však Filip Salač s průběhem víkendu nebyl. Celou dobu bojoval se ztrátou přilnavosti na zadním kole a obával se toho i před závodem. „Věděl jsem, že ve druhé polovině závodu budu pravděpodobně ztrácet grip zadní pneumatiky. Proto jsem chtěl tahat hned od začátku, žádná jízda na jistotu,“ měl už před startem jasno jednadvacetiletý jezdec.

Přerušení závodu a jeho zkrácení na 14 kol bylo pro Filipa velkou výhodou, navíc měl na startovním roštu před sebou volné místo, protože „poleman“ Sam Lowes spadl hned v prvním kole závodu. Druhý start vyšel našemu jezdci lépe a držel se těsně za Acostou na čtvrté pozici. Acosta pak překonal Lopeze, ale v šesté zatáčce čtvrtého kola ukončil jeho snahu pád. Filip dokázal Lopeze předjet a stahoval i vedoucího Arbolina. Na Itala to už sice nedalo, ale druhé místo v cíli je fantastický výsledek v extra nabité kategorii Moto2.

„Tohle byl asi nejúžasnější závod v mé kariéře a děkuji všem, co za mnou stojí. Užil jsem si každé kolo a neměl žádný problém. Obával jsem se sice degradace zadní pneumatiky, ale vzhledem ke zkrácenému závodu to guma vydržela. Z loňského roku už jedno druhé místo mám, ale to bylo na vodě a s dnešním závodem se to vůbec nedá srovnávat. Tohle je první stříbro na suchu a myslím, že na letošní Le Mans budu dlouho vzpomínat. A jsem rád, že u toho poprvé mohla být i moje přítelkyně. Díky všem za podporu a těším se na další podnik,“ komentoval průběh závodu Filip Salač #12.

Filip Salač si dnešním druhým místem připisuje 20 bodů a s celkovými šedesáti se vrací na čtvrté místo průběžného pořadí.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...