web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Vteřinu od bodu! König po bitvách v Indonésii skončil na šestnáctém místě

1,2 vteřiny. Tolik dělilo Olivera Königa od prvních letošních bodů v mistrovství světa superbiků. V prvním závodě v Indonésii sváděl souboje po celou dobu, ještě v posledním kole usiloval o patnáctou příčku. „Hodně mě to mrzí, protože jsem doufal v první body. Hlavně první kolo bylo zcela šílené,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing. V neděli ráno evropského času ho čeká Superpole Race a druhý závod. Opět na Nova Sportu.

Český závodník startoval do závodu ze sedmnáctého místa a hned v prvním kole se dokázal propracovat na patnáctou příčku. „Byla tam velká tlačenice, jsem rád, že jsem to ustál,“ hodnotil König začátek. Nakonec se však propadl na poslední místo odkud naháněl Scota Reddinga, který mu však postupem času ujel.

Jenže König začal zrychlovat. Dlouhou dobu se naháněl se zkušeným Irem Lavertym. „S ním to bylo opravdu hodně drsné. Tlačil jsem na něho,“ dodal letošní nováček superbiků, který se ho pokoušel tři kola před koncem předjet. „Bylo jen jedno místo, kde bych to mohl zkusit. Udělal jsem to, jenže na výjezdu jsem byl dlouhý a do další zatáčky jsem brzdil ve špinavé stopě, takže jsem dostal high sidera a vyjel mimo trať. Tím jsem ztratil, což bylo rozhodující. Pak už jsem na své první body nedosáhl.“

Ke konci se ještě přibližoval Japonci Nozanemu, jenže König ho už nestihnul, po dojezdu do cíle byl za ním pouze 1,2 vteřiny. „Na zítřek se těším a doufám, že to bude za bod,“ přál si jezdec z Prahy, který v Indonésii na superbiku závodil také v minulém roce. „Jel jsem o 1,6 vteřiny rychleji. Ale nejde to porovnávat, protože v minulém roce jsme měli k dispozici kvalifikační gumu a byl tu jiný asfalt. S časem, co jsem zajel letos, tak bych byl loni asi jedenáctý na startu.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...