web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Skončila 96. Mezinárodní motocyklová šestidenní (ISDE)

96. Mezinárodní motocyklová šestidenní (anglicky International Six Days Enduro) se uskutečnila od 29. srpna 2022 ve francouzském Le Puy en Velay do 3. září 2022, na start se postavilo přes 500 jezdců z více než 25 zemí světa.

Českou republiku na ISDE 2022 ve Francii reprezentoval v soutěži The FIM Junior World Trophy Team (WTJ) tým do 23 let jezdci Jaroslav Kalný, Zdeněk Pitel, Matěj Škuta, manažer týmu Radek Toman.

První až pátý den se jely okruhy klasické soutěže. Každý den strávili jezdci na svých motocyklech okolo 7,5h, ujeli přes 220 km a absolvovali 5 měřených rychlostních zkoušek. Šestý závěrečný den proběhl motokros, kdy se startuje od klubových týmů až po světové trofeje podle jednotlivých tříd.

Česká juniorská reprezentace si od druhého dne upevnila 6. místo v celkové klasifikaci a až do konce celé šestidenní jela stabilně, bez větších chyb a zaváhání. Jak uvedl manažer týmu Radek Toman „Kluci předvedli své maximum, je to mladá generace, která teď přichází do endura“. Tento skvělý výsledek ve světové konkurenci je práce celého týmu, jak manažera a doprovodů, tak i podpory všech partnerů.

V juniorské soutěži FIM Junior World Trophy tým zvítězili Italové (Lesiardo, Rinaldi, Spanu), druzí Finové (Haljala, Puhokainen, Kytonen), třetí Australané (Bacon, McMahon, Hllis). Ve světové soutěži FIM Wold Trophy zvítězila Anglie (Holcombe, Watson, Etchells, McCanney), druhá Itálie (Verona, Oldrati, Salvini, Bernardini) a třetí Španělsko (Sans, Betriu, Garcia, Cortes).

Kompletní výsledky www.fim-isde.com.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...