web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Startuje 96. Mezinárodní motocyklová šestidenní (ISDE) s českou juniorskou reprezentací

96. Mezinárodní motocyklová šestidenní (anglicky International Six Days Enduro) startuje v pondělí 29. srpna 2022 ve francouzském Le Puy en Velay a končí v sobotu 3. září 2022.

Českou republiku na ISDE 2022 ve Francii reprezentuje tým v soutěži The FIM Junior World Trophy Team (WTJ), tým do 23 let a jsou to jezdci Jaroslav Kalný, Zdeněk Pitel, Matěj Škuta, manažer týmu Radek Toman.

Česká reprezentace dorazila na místo dění již v pondělí 22.8.2022 a hned začalo procházení rychlostních testů na jednotlivé dny a chystání soutěžního zázemí včetně depa. V pátek byly na pořadu administrativní a technické přejímky jezdců a motocyklů, kdy se následně předali motocykly do uzavřeného parkoviště. V sobotu 27.8.2022 od 20h proběhlo slavnostní zahájení.

Start 96. mezinárodní šestidenní je v pondělí 29.8.2022 v 7:30 ráno a postaví se na něj přes 500 jezdců z více něž 25 zemí světa.

V pondělí a úterý, tedy první a druhý den pojedou jezdci stejný okruh, který bude dlouhý 217km, bude trvat 7,5h a bude obsahovat 5 měřených rychlostních testů. Testy jsou částečně na loukách s přilehlými lesíky. První jezdec by měl do cíle dorazit před 14h. První dva dny budu zahřívací.

Třetí a čtvrtý den jezdci pojedou nový okruh, který bude dlouhý 222km a také bude trvat cca 7,5h, obsahovat bude shodně 5 měřených rychlostních testů a to dva enduro testy a tři cross testy. Endurové testy jsou dost členité s výjezdy a sjezdy, kamením a spoustou odkloněných zatáček. Okruh třetího a čtvrtého dne už bude o dost náročnější

Pátý den bude další nový okruh o délce 195km, opět 5 rychlostních zkoušek.

Šestý den probíhá závěrečný motokros, startuje se podle dosaženého pořadí v jednotlivých kategoriích.

Česká juniorská reprezentace se postaví na start v pondělí v 8:22. Následující dny se již jezdci budou řadit na start podle dosaženého pořadí.

Oficiální výsledky 2022 Results - FIM ISDE 2022 (fim-isde.com)

V roce 2021 zvítězili ve světové trofeji (World Trophy) tým Itálie (VERONA Andrea, GUARNERI Davide, OLDRATI Thomas, CAVALLO Matteo), druhý tým Španělska (BETRIU Jaume, GARCIA Josep, SANS Marc, GUERRERO Cristobal) a třetí USA (GIRROIR Jonathan, ROBERT Taylor, MICHAEL Layne, SIPES Ryan). V juniorské světové trofeji (Junior World Trophy) zvítězili Italové (MACORITTO Lorenzo, MORETTINI Manolo, PAVONI Matteo), druzí Francouzi (FARGIER Luc, LE QUERE Leo , CRIQ Antoine) a třetí Švédové (LJUNGSTROM Oskar, NORRBIN Albin, AHLIN Max)

Mimo reprezentační jezdce se ISDE ve Francii účastní v soutěži klubových týmů ještě následující jezdci:
Enduroklub Semily – Havrda Ondřej, Kučera Martin, Zeman Martin
KBS Team – Kouble Kryštof, Hroneš Jakub, Romančík Jaromír
Motosport Bozkov 1 – Hádek Jiří, Koucký Tomáš, Kučera Lukáš
Motosport Bozkov 2 – Kurfiřt Milan, Trubička Tomáš, Vlk Lukáš
The Best Plum Team – Borák Marek, Klabačka Filip, Křivánek Petr
Team Motokrosová škola - David Holý, Zuzana Nováčková, Jakub Hedrlín

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...