web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Závody v Assenu hodnotí Ondra Vostatek pozitivně

22. – 24. dubna 2022 se Mistrovství světa superbiků přesunulo do holandského Assenu. V kategorii Supersportů měl na této trati premiéru i český jezdec Ondřej Vostatek. Po celý víkend byl Ondřej v kontaktu s první patnáctkou. V prvním závodě však Ondru zastavila technika, ve druhém pak po velké ztrátě nakonec vybojoval 18. místo.

Od pátku Ondřej pracoval s týmem na nastavení motocyklu, snažil se naučit novou trať, na které ještě nikdy nejel. Společně s Lukášem Peškem opět ladili ideální stopu a místa pro předjíždění. Postupně se mu dařilo v každé jízdě zlepšovat svůj zajetý čas. V sobotní kvalifikaci se mu v první části dařilo podle plánu. Do druhé části kvalifikace se rozhodl tým pro změnu směsi pneumatik. Ondrovi tento typ pneumatik moc nesedl a nakonec obsadil 24. pozici. To ale pomohlo při volbě typu směsi pneumatik pro závod.

V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval a od začátku se snažil vybojovat lepší pozici. Ve třetím kole v zatáčce číslo 9, ale došlo k závadě na motoru a úniku oleje z motocyklu. Ondřej tak musel hned v úvodu ze závodu odstoupit. Ve druhém závodě se mu podařilo také dobře odstartovat a v první zatáčce se mu podařilo dostat se o několik míst dopředu. Následně došlo ke kontaktu dvou jezdců, kteří havarovali přímo před Ondřejem. Ondra musel vyjet mimo trať a propadl se až na konec závodního pole. Zahájil stíhací jízdu a postupně se probojoval až na 19. pozici. Na dalšího soupeře měl tří vteřinovou ztrátu, kterou se mu podařilo tři kola do konce závodu stáhnout. Do konce závodu tak bojoval o 17. místo, o které Ondřej nakonec o 0,1 vteřiny v cíli přišel a dojel si pro místo osmnácté.

Přestože jsme měli smůlu v prvním závodě, hodnotím tento víkend pozitivně. Jel jsem na této trati poprvé a myslím, že jsme se zase posunuli o kousek dál. Nejen v technice, ale myslím, že i já jsem se dokázal zlepšit. Na motocyklu jsem se cítil dobře. Opět bych rád poděkoval týmu za společnou práci a Lukášovi za rady, které mi jsou velkým přínosem.“ Řekl Ondra Vostatek po závodech.

Myslím, že to byl povedený víkend. Ondra se s novou tratí popasoval dobře a během víkendu se neustále zlepšoval. Byli jsme v kontaktu s top 15. Škoda té závady v prvním závodě, ale tohle se v motorsportu prostě stává. Ve druhém závodě za mě velká spokojenost. Ondra dokázal zajíždět konstantní časy na kolo, které jela i skupina o desáté místo. Takže víme, na čem ještě musíme zapracovat a jedeme dál. Sezóna je dlouhá.“ Dodal Lukáš Pešek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...