web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König představil nápis na kombinéze a helmě: Baby on board!

Už v příštím týdnu odstartuje Oliver König do své premiérové sezony v mistrovství světa superbiků. A stane se historicky prvním jezdcem, který z nejslabší třídy Supersport 300 přestoupí do té nejvyšší. Ve startovním poli bude navíc nejmladším závodníkem. To však vyvolalo v motocyklovém prostředí také negativní ohlasy poukazující na málo zkušeností a nízký věk českého jezdce. „Proto jsme na helmu a kombinézu vytvořili speciální nápis 'baby od board' s láhví pro mimina. Chtěli jsme na to reagovat vlastním stylem,“ vysvětil s úsměvem König, který vyrazí do prvního závodu v sobotu 8. dubna ve španělském Aragonu. Šampionát vysílá stanice Nova Sport.

Nedávno slavil dvacáté narozeniny, během března si zvykal na litrový stroj a hlavně jeho nový tým ORELAC Racing. V něm panuje s českým jezdcem spokojenost. „Nikdo nečekal, že se bude Oliver pohybovat kolem tří vteřin od nejlepších. Předvádí postupný progres, což je skvělé. Opravdu není jednoduché jezdit s rychlým superbikem v hodnotě přesahující pět milionů korun,“ doplnil Miloš Čihák, jezdcův manažer. Také on si všiml, že Königův přestup do královské třídy produkčních motorek vyvolal ohlas. „Ale vesměs pozitivní. Je to pro mě neuvěřitelné, že se to povedlo. A že má naše země, která je pro motocyklové značky velmi malým a nezajímavým trhem, svého zástupce v globálně sledovaném seriálu.“

V nejvyšší třídě superbike jede celkem 24 jezdců z celého světa. Dvacetiletý König zde bude nejmladší, podobně staří jsou Španělé Luka Bernardi (21 let) a Iker Lecuona (22). Nejstarší je Španěl Alváro Bautista, kterému je 37 let. „V minulém roce se bohužel přihodily fatální nehody mladých jezdců. A tak promotérská společnost Dorna zvyšovala věkový limit. Kritické ohlasy byly už na můj loňský start v Indonésii, kde jsem si vyzkoušel první závod superbiků. Tehdy mi bylo devatenáct. Chtěl jsem na to zareagovat po svém,“ tvrdil König, který bude mít na sobě nápis 'baby od board'. Finální podobu vymyslel se svým designérem Jakubem Palečkem a letošní kombinézu představil novinářům v areálu Pitland.cz, kde občas trénuje. „Chci tím s nadhledem ukázat, že i když mám respekt, tak se nebojím.

König se připravoval v minulých týdnech ve Španělsku, kde kromě jízd také posiloval. O radu už požádal také nejlepší jezdce ze superbiků. „Řekli mi jen, ať vyjedu na trať, jedu za někým a dívám se. To je nejlepší možná škola, protože mi ze začátku přišlo, že motorka hodně klouže. Všichni mi říkali, ať na to jdu pomalu a nespěchám. Ať si dávám největší pozor na zvednutí motorky a následné přidání plynu,“ dodal König z týmu ORELAC Racing, který si své cíle nechává pro sebe.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...