web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Indian Motorcycle slaví svoje flattrackové závodní úspěchy s novou edicí FTR Championship

Indian Motorcycle, první americká motocyklová značka, oslavuje historické úspěchy ve flattrackových závodech představením speciální edice FTR Championship. Čtyři sta zákazníků na celém světě a z toho pouze 150 v Evropě může prostřednictvím limitované edice modelu FTR společně s týmem Indian Wrecking Crew oslavit pět po sobě jdoucích titulů ze šampionátu v americké ploché dráze.

Edice FTR Championship, inspirovaná vítězným závodním flattrackovým speciálem FTR750, láká autentickou závodní grafikou a památeční plaketou Indian Motorcycle Racing se všemi vítěznými sezónami šampionátu. Limitovaná edice FTR však není jen na ozdobu; je vybavena prémiovými komponenty, včetně titanového výfuku Akrapovič a plně nastavitelnou přední vidlicí a tlumiči. Prémiový design motocyklu doplňují díly z karbonu, včetně krytu sedla, předního blatníku, krytů airboxu a kapličky světlometu.

„Od premiéry modelu FTR v roce 2019 jezdci po celém světě ukazují svou vášeň a nadšení pro design inspirovaný flattrackem,“ řekl Aaron Jax, viceprezident Indian Motorcycle. „Zatímco řada FTR pro rok 2022 optimalizuje jízdní vlastnosti modelu FTR na silnici, edice FTR Championship vyzdvihuje naši dominanci na americké ploché dráze a oslavuje historický úspěch týmu Wrecking Crew. Tento motocykl z limitované edice může zdobit obývák nadšeného sběratele a stejně tak být perfektním zdrojem zábavy v zatáčkách nebo jedinečnou atrakcí v ulicích měst.“

K designu inspirovanému americkou plochou dráhou se přidává řada prémiových prvků a užitečných technologií včetně tří jízdních režimů, wheelie control, kontroly stability, kontroly trakce a náklonového ABS. Edice FTR Championship Edition má ve výbavě také 110mm digitální dotykový displej a kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1203 cm3 s výkonem 92 kW (123 k) a točivým momentem 120 Nm. Limitovaná edice FTR je vybavena závodní kombinací 19palcového předního a 18palcového zadního kola a silničními pneumatikami Dunlop® s flattrackovým dezénem. Dvě radiálně uchycené přední kotoučové brzdy Brembo nabízejí výjimečný brzdný účinek, zatímco hliníková řídítka ProTaper® Flat Tracker dotváří závodní vzhled.

Indian Motorcycle Racing, vítěz posledních pěti pohárů konstruktérů, se vrátil k profesionálním závodům na americké ploché dráze v roce 2017. Od premiéry modelu FTR750 vyhrál tovární jezdec Indian Motorcycle Racing prémiovou třídu šampionátu každý rok. Tým Indian Wrecking Crew 2022 ve složení Jared Mees, šampion SuperTwins 2021, Briar Bauman, dvojnásobný šampion a Shayny Texter-Baumanová, nejnovější členka týmu a nejúspěšnější jezdkyně v historii amerických Flat Track Singles, bude v letošní sezóně usilovat o obhajobu svého titulu hned od prvního závodního víkendu na trati Volusia Half-Mile.

Edice FTR Championship bude v omezeném počtu kusů k dispozici pouze na vybraných trzích.

Poznámka: Na fotografiích je model určený pro Severní Ameriku a může být vybaven příslušenstvím. Modely pro jiné trhy se mohou lišit.

Pro více informací o Indian Motorcycle navštivte web Indiancz.cz a sledujte Facebook, Twitter a Instagram.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...