web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König letí před superbikovou sezonou trénovat do Španělska

V Česku se plnohodnotně připravovat na motorce kvůli chladnému počasí nemůže. Oliver König tak ve čtvrtek odletěl do španělské Cartageny, kde bude několik dní jezdit na motorce. Cílem je si více zvyknout na stroj s litrovým motorem, který skrývá dvě stě koní. A hlavně vyhodnotit, jestli je po léčení zlomené ruky v plné kondici. „Chci si zvykat na rychlosti, které budu při závodech dosahovat. Moc se na to těším. Čtyři týdny jsme makali s fyzioterapeuty a doktory na tom, abych byl zcela fit,“ prohlásil König, kterého letos čeká sezona v mistrovství světa v superbiků mezi elitními závodníky za tým Orelac Kawasaki.

Jeho přestup z nejslabší kubatury Supersport 300 do nejvyšších pater závodního motocyklového světa sklidil pozornost. A to jak u fanoušků, tak u závodníků. Vždyť König se stane nejmladším jezdcem v MS superbiků. Španělský tým, který disponuje jediným místem ve WBSK, mu dal přednost před mnohem zkušenějších závodníků. „Na přestup dostávám stále reakce, nejvíce od manažerů nebo týmů. Potvrdili mi, co si myslíme. Tedy, že stejně jako tým vidíme v Oliverovi velký potenciál,“ dodal Miloš Čihák, manažer mladého závodníka z Prahy.

Svůj talent a hlavně cit pro litrové motorky bude moct už brzy prokázat. König od pátku do neděle bude řádit na španělském okruhu v Cartageně. Nejde o oficiální testy týmu Orelac, spíše o potřebné tréninky a zejména o zátěž jeho ruky, kterou si začátkem roku zlomil při přípravě na sezonu. „Je nezbytné, aby Oliver najezdil co nejvíce kilometrů s velkou motorkou. Uvidíme, jak vše půjde po jeho zranění. Další program se od toho odvine. Doufám, že bude moct jet rychle. V tu chvíli voláme do Orelacu a najdeme co nejbližší termín dalších testů přímo s týmem,“ popsal Čihák.

König je se španělským týmem v čilém kontaktu. „Přidali mě do WhatsAppové skupiny, se všemi se seznamuji. Nejvíce jsem v kontaktu s majitelem, kterému dávám informace, jak jsem na tom fyzicky a zdravotně. Líbí se mi ta celá komunikace. Je to jako jedna velká rodina, jsem rád za takový přístup,“ dodal König, který v loňské sezoně získal třetí místo v domácím závodě v Mostě. Před odletem najel na náročný program přípravy. „Měl jsem třífázový trénink, každé ráno jsem chodil do bazénu, pak měl trénink pro jezdce a odpoledne jsem šel běhat. Ruku už mohu plně zatěžovat, třeba dělat kliky. Potřebuji nabrat svalovou hmotu.

Sezona mistrovství světa superbiků začíná 8. dubna. König by se do té doby nejraději připravoval ve Španělsku a najel co nejvíce kilometrů s litrovou motorkou. „Hlavně si musím zvyknout na jiné rychlosti – v kategorii supersportů jsem jezdil maximálně kolem 200 km/h, se superbikem se dostanu i za tři sta kilometrovou rychlost, což je vždy naprosto úžasné,“ básnil König.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...