web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek vybojoval ve Valencii první pódium v mistrovství Španělska

24.-25. října 2021 pokračoval španělský šampionát ESBK ve Valencii. V kategorii Supersportů se výborně dařilo českému jezdci Ondrovi Vostatkovi, který přešel do českého týmu New2 Project, a se kterým se mu podařilo vybojovat první pódium.

Ondrovi se dařilo už ve volném tréninku, kdy se týmu podařilo nastavení motocyklu a Ondřej byl schopen zajet nejrychleji ze všech čtyřiceti jezdců ve startovním poli. Během dalších tréninků společně s týmem pracoval na vyladění motocyklu a páteční trénink zakončil devátým časem.

V kvalifikaci se Ondrovi podařilo ještě zrychlit a zajel svůj nejlepší osobní čas 1:36:7, který mu zajistil celkové 8. místo a start ze třetí řady.

V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval, ale chyboval v první zatáčce a pár pozic ztratil. Následně se mu během prvního kola podařilo probojovat na pátou pozici. Po té dojel zkušeného závodníka Miguela Ponse a bojoval s ním o čtvrtou pozici. V závěru závodu ale Ondrovi odešly pneumatiky a už nebyl schopen udržet tempo se svým soupeřem. Závod dokončil jako pátý a ve své kategorii na výborném 4. místě.

Ve druhém nedělním závodě se Ondřej posunul na pátou pozici a startoval z druhé řady. Dobře odstartoval a držel se ve vedoucí skupince na pátém místě. Už v prvním kole ale došlo k pádu jezdce těsně před Ondrou. Ten se ještě stačil vyhnout, ale dalším jezdcům se to nepovedlo a došlo k hromadnému pádu a požáru motocyklu. Závod byl zastaven červenou vlajkou. Následoval restart. Ondřej se hned po restartu posunul na třetí pozici a měl skvěle rozjetý závod. Jel ve skupince prvních tří jezdců, která se utrhla od ostatních, a měl možnost bojovat v této skupince o vítězství. Bohužel po dalším kole byl závod opět zastaven, kvůli olejové skvrně na trati, kde havarovali další jezdci. Následoval třetí rozjezd a závod byl zkrácen na šest kol. Ve třetím startu Ondra opět dobře odstartoval a držel se ve skupince na čtvrtém místě. Po třech kolech se ale skupinka rozpadla a Ondřej jel sám. V závěru závodu se ještě snažil na Ondru dotáhnout jeden ze soupeřů, ale Ondřej si pozici pohlídal a do cíle dojel na čtvrtém místě a ve své kategorii se probojoval poprvé na třetí místo.

Ondřej Vostatek po závodech uvedl:

„Byl to skvělý víkend! Vše nám fungovalo a podařilo se nám najít hned na začátku nastavení, takže obrovské díky týmu za skvělou práci. Jsem rád, že jsem mohl přestoupit do českého týmu a s Míšou Búlikem, se kterým jsme kamarádi už od malička, jsme mohli pracovat po nějaké době zase společně. Závody jsem si moc užil a jsem rád, že se mi podařilo vybojovat první bednu“.

„Ve druhém závodě jsem měl velké štěstí, že se mi podařilo vyhnout se střetu a cítil jsem se po restartu hodně silný. Trochu mě mrzí to druhé zastavení závodu, kdy jsem to měl výborně rozjetý a mohl bojovat o vítězství, ale doufám, že moje šance ještě přijde, takže už se moc těším do Jerezu a uvidíme“, dodal Ondřej Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...