web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König vedl závod v Mostě, nakonec dojel šestý. Pomohlo, že jsem neměl mobil, smál se

Motocyklový jezdec Oliver König ve druhém závodě třídy Supersport 300 skončil na šestém místě. V jednom momentě na domácím okruhu v Mostě dokonce vedl a neustále se pohyboval na čele. O umístění rozhodly souboje v posledních kolech, ve kterých nabral český jezdec ztrátu. „Závěrečný útok na bednu mi překazil jeden přemotivovaný jezdec, který to do mě dvakrát napálil a tím mě trochu vyřadil z první skupinky. I tak celý víkend hodnotím velmi kladně. Poprvé v životě jsem vedl závod mistrovství světa, a to po hezkém předjetí, ze kterého mám radost,“ popisoval jezdec z týmu Movisio by MIE.

V sobotu König v rámci závodu MS superbiků vybojoval na domácím okruhu třetí místo, tedy první stupně vítězů. Po víkendu má ve třídě Supersport 300 celkem 37 bodů a drží 13. místo v celkovém hodnocení. „Oliver se díky výsledků z tohoto víkendu dostal do hledáčku týmů z vyšší kategorie. Teď je nutné, aby podobné výkony předvedl v dalších závodech,“ prohlásil Miloš Čihák, manažer týmu.

Také ve druhém závodě český závodník na Kawasaki Ninja 400 skvěle odstartoval, v prvním kole se držel na špičce. V tom následném byl dokonce ve vedení, které držel jedno celé kolo. Jenže potvrdila se velká vyrovnanost této třídy – vždyť v prvních sedmi vteřinách se ze začátku pohybovalo třicet jezdců. „Tohle je to, co mě na závodění nejvíce baví. Souboje vpředu jsem si užíval. Bohužel v předposledním kole jsem byl v jedné zatáčce moc dlouhý a udělal mírnou chybu,“ popisoval König, který se v ten moment propadl na sedmé místo.

V nájezdu do posledního kola havarovali ve vedoucí skupince dva jezdci a König se tak dostal na páté místo. To však neudržel, protože ho předjel lídr šampionátu Španěl Adrian Huertas. „Skončil jsem vteřinu za vítězem, to je pro mě žádný rozdíl. Dokázal jsem si, že umím jet se špičkou a bojovat o nejlepší umístění,“ prohlásil v cíli spokojený König, který absolvoval v Mostě mnoho soubojů. „Nezažil jsem jich takové množství, možná v italském mistráku.“

Gratuloval také Salač ze závodu z Rakouska

Když se novináři Königa ptali, co bylo o víkendu na okruhu v Mostě nejtěžší, odpověděl jasně: „To, že jsem neměl vůbec mobilní telefon. Můj manažer mi ho zakázal, aby mě nic nerozptylovalo. Vypadá to, že to přineslo své ovoce. Doufám, že to nebude provozovat v dalších víkendech,“ smál se König, který mobil vzal do ruky až v neděli ráno. „Bohužel se po chvilce seknul, protože nezpracoval množství zpráv s gratulací ze soboty,“ dodal s úsměvem český jezdec, kterému gratuloval také Filip Salač, jeho velký kamarád. „Stihli jsme si krátce zavolat. Měl strašnou radost, prožíval to se mnou, jako já s ním prožíval jeho pódium v mistrovství světa.“

Königa čekají ještě čtyři závodní víkendy, a to ve Francii, dvakrát ve Španělsku a v Portugalsku. Cíl je jasný – vybojovat podobná umístění, aby upoutal týmy z vyšší kategorie Supersport. „Manažeři těch týmů sledují všechno. Hlavně také stabilitu, kterou jsme v letošní sezoně tolik neukázali. Proto bude záležet na dalších závodech, aby Oliver potvrdil, že patří do špičky. Věřím, že na to určitě má, což v Mostě ukázal,“ dodal Miloš Čihák, manažer týmu Movisio by MIE.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...