web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

IDM na Schleizer Dreieck..

Zaplněné tribuny, obležené zelené plochy a závody bez omezení. Závody Mezinárodního německého motocyklového šampionátu (IDM) na Schleizer Dreieck minulý víkend nadchly 28 000 diváků. Jednalo se o první akci IDM od začátku koronové pandemie, kde pro účastníky a návštěvníky neexistovala žádná omezení.

„Závody na Schleizer Dreieck jsou vždy vrcholem našeho závodního kalendáře,“ říká manažer série Normann Broy z Motor Presse Stuttgart. "po  téměř dvou letech jsme závody dokázali vrátit do normálu!" Vždy jsme nadšeni atmosférou kolem trati a vášní pro závody v regionu. “Díky otevřenému přístupu do paddocku zůstalo IDM věrné své tradici umožnit fanouškům být velmi blízko jezdcům a jejich motocyklům. V IDM Superbike 1000, kde mají motocykly od BMW, Hondy, Kawasaki a Yamahy přes 220 koní, došlo k setkání s Markusem Reiterbergerem. Trojnásobný mistr IDM v premiérové třídě si za svou oblíbenou trať vybral Schleizer Dreieck, ale také držel rekord na okruhu od roku 2017. Reiterberger se vrátil do IDM na tři závody v týmu BCC z Heilbronnu. V prvním závodě se však musel sklonit před Ilyiou Mikhalchikem (EGS-alfa-Van Zon-BMW). Ve druhé jízdě se ale pořadí v cíli otočilo. Třetí místo v první jízdě obsadil Belgičan Bastien Mackels (Team SWPN) na Yamaze. Ve druhém závodě dne si trofej odnesl Florian Alt (Wilbers-BMW-Racing). Pro vedoucího šampionátu Dominica Schmittera (Hess Racing) byl víkend na Schleizer Dreieck něco, na co se radši zapomíná. Švýcar nedokázal zvládnout svoji Yamahu na trati a ztratil cenné body v boji o titul. Přesto stále vede v celkovém pořadí o šest bodů. Druhý je Mikhalchik. Místní hrdina Julian Puffe (GERT56), který žije přímo ve Schleizu, ve druhé jízdě těsně minul pódium a skončil čtvrtý. Na rozdíl od výsledků ve Schleizu, kde jezdci BMW závodili v IDM Superbike 1000, je celkové pořadí mezi značkami BMW, Honda, Kawasaki a Yamaha velmi vyrovnané.

IDM SBK 1000 Reiterberger Mikhalchik IDM SBK 1000 Markus Reiterberger Ilya Mikhalchik IDM SBK 1000 Julian Puffe

Dvě první místa v IDM Supersport 600 vybojoval Patrick Hobelsberger (akce Bonovo od MGM Racing). Jezdec Yamahy s ambicemi vrátit se zpět do mistrovství světa Supersport dosáhl dvojitého vítězství v Mostě v České republice a nyní ve Schleizu. Jeho kolega Max Enderlein (M32 Racing Team) v obou závodech projel cílovou páskou na druhém místě. Třetí místa si rozdělili jezdec Kawasaki Glenn van Straalen (NIWA Racing) a Kevin Wahr (MVR-Racing). Německý jezdec Yamahy z Nagoldu nyní nahrazuje Marca Buchnera po zbytek sezóny.
Ve třídě mladých IDM Supersport 300 byl také dvojnásobný vítěz. Dirk Geiger (Freudenberg KTM WorldSSP Team) byl na přírodní trati nezastavitelný. V celkovém pořadí se vyhoupl na druhé místo a před sebou má pouze svého týmového kolegu Lennoxa Lehmanna. Patnáctiletý Lehmann je loňským šampiónem v nejmenší třídě IDM a dal si za cíl obhájit svůj titul. V Durynsku dojel na třetím a druhém místě. V první jízdě byl před ním Micky Winkler (Kawasaki Weber-Motos Racing), který je doma ve Schleizu, a ve druhé jízdě Marvin Siebdrath (Füsport RT Motorsports od SKM Kawasaki).

Impression Schleiz IDM SSP 600 Patrick Hobelsberger Max Enderlein IDM SSP 300 Dirk Geiger Lennox Lehmann

Tým IDM sidecar Josef Sattler / Luca Schmidt (akce Team Bonovo) si ze Schleizu odvezl také maximální počet bodů. „Naším cílem bylo hned od začátku se dostat do čela a udržet to,“ řekl Luca Schmidt po závodech v týmu Adolf RS F1. Josef Sattler, viditelně dojatý a hrdý na svého spolujezdce, 18letého Lucu chválil před publikem: „Šlo to perfektně. S Lucou můžeme být mistry..

IDM Sidecar Start SBK 1000

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...