web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König bral v supersportech první body. V Misanu dojel na skvělém osmém místě!

Konečně potvrdil vysoké předsezónní ambice. Čtyři závody trvalo než český motocyklista Oliver König skončil na bodované pozici. V italském Misanu dojel v neděli na parádním osmém místě jen 2,5 vteřiny za vítěznou Španělkou Anou Carrasco. Díky prvním letošním bodům se posunul v celkovém pořadí šampionátu Supersport 300 na dvacátou pozici. „Moje pocity jsou nádherné. Po dvou letech jsem se vrátil do top 10. Teď chci dosáhnout na ještě lepší výsledky,“ uvedl člen týmu Movisio.

Závod v provincii Rimini výrazně ovlivnily pády. Ze čtyřiceti jezdců dosáhlo cíle 22. „Na to se historie neptá. Vezu do Česka fantastický výsledek a jsem za něj moc rád,“ smál se König, který byl před dvěma lety sedmý v britském Doningtonu. Před startem, do nějž nastupoval až z dvanácté řady, měl jasné plány. „Chtěl jsem se dotáhnout na vedoucí skupinku a udržet se v ní. Kvůli mizerné kvalifikaci mi vlastně nic jiného nezbývalo,“ líčil. Strategii plnil do puntíku, už na začátku druhého kola se rodák z Prahy prodral do dvacítky. „Ani nevím, jak se mi to podařilo, ale moc mě to povzbudilo.“

Těch pádů bylo tentokrát skutečně dost. „Nejhorší se stal hned v úvodu přímo uprostřed trati. Doufal jsem, že se soupeři všichni vyhneme. Nemuselo to dopadnout dobře,“ přiznal König. Sám měl rovněž několikrát namále. „Asfalt byl rozpálený, motorka neměla grip. Občas jsem se jen stěží udržel v jejím sedle,“ sdělil poté, co slezl ze své Kawasaki Ninja 400.

König kroužil po ovále dlouho příčku od vysněných bodů. „Mechanici mi to ukazovali na tabuli. Snažil jsem se zrychlit. Udělal jsem ovšem chyby a nechal si odjet pár lidí,“ přidal postřehy přímo z trati. Ve vedoucí skupince se však v tu chvíli čile závodilo a schylovalo se k dalším pádům. Zásadní přišel v závěrečném kole a jezdce týmu Movisio posunul mezi elitu. „Spadl mi kámen ze srdce. Body jsou doma,“ oddechl si český reprezentant a nezapomněl poděkovat ani týmu, rodině a svému manažerovi.

Ten prožíval závod na sto procent. „Obrovské nervy, všichni jsme šťastní jak blechy,“ radoval se Miloš Čihák. Po několikaměsíčním úsilí už prý členové stáje Movisio úspěch potřebovali. „Hlavně kluci mechanici si zaslouží náš dík. Všichni pracovali na jedničku. Zmínit musím i partnery, bez kterých by to nešlo,“ vypočítával. Přestože oba muži zažívali euforické chvilky, zůstávali nohama na zemi. „Už příště chceme vepředu bojovat, ne se tam jen držet,“ řekl König. „Povedl se nám důležitý krok, ale chceme více,“ doplnil Čihák. Königa v červenci čeká závod v Nizozemsku a pak začátkem srpna akce na domácím okruhu v Mostě.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...