web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

IDM 2021: očekávání velkých bojů a prominentní hosté v Mostě (CZE)

O nadcházejícím víkendu vstupuje do druhého kola sezóny Mezinárodní německý motocyklový šampionát (IDM). V Mostě budou poprvé i diváci a to od 11. do 13. června 2021. Pro ty fanoušky, kteří si na svoji návštěvu IDM ještě musí počkat, nabízí IDM Action Team ve společnosti Motor Presse Stuttgart vyzkoušený živý přenos na internetu, aby mohli závody zažít v reálném čase.

 Stuttgart, 8. června 2021: Zejména ve třídě IDM Superbike 1000 se předpokládají bezprostřední boje. Ilya Mikhalchik (EGS-alfa-Van Zon-BMW) definitivně ztratí svůj náskok v celkovém pořadí. Ukrajinec bude v Mostě chybět, stejně jako jeho kolega ze značky BMW Florian Alt (Wilbers-BMW-Racing). Dva favorité na titul budou ve stejné dny závodit v mistrovství světa endurance. Ve výsledku nebudou moci získat žádné IDM body, což je odstraní z čela tabulky. Uvolňuje se tak cesta pro jezdce Yamahy Dominic Schmitter (CHE, Hess Racing), Bastien Mackels (BEL, Team SWPN), Vladimir Leonov (RUS, Hertrampf MO Yamaha Racing Team) a Marc Moser (DEU, Bonovo Action od MGM Racing). Tito jezdci ze Švýcarska, Belgie, Ruska a Německa jsou po dvou jízdách IDM od sebe v malé strátě. Nebo využije Luca Grünwald příležitosti převzít čelo šampionátu na BMW? S renomovaným závodním týmem Kiefer Racing, který v sezoně oslavil premiéru v nejvyšší třídě, se mistr IDM 600 hned od začátku vydal na pódium. Kontrakt jde do bavorského klubu, aby získal titul zpět do továrny BMW poté, co Yamaha v loňském roce vyhrála šampionát. Výpočet ale neprobíhá bez jediného jezdce Hondy: Italský temperamentní Alessandro Polita (HRP Honda) je vždy pro překvapení. Francouzský jezdec Kawasaki Valentin Debise (Kawasaki Weber-Motos Racing) na začátku sezóny ještě neukázal vše v premier třídě, ale dosud vyhrál všechny závody francouzského šampionátu. Rozhodně ho lze očekávat i na vrcholu IDM. Celkem deset jezdců tak dostalo šanci vyhrát jednotlivé závody na více než 200 hp motocyklů.

V IDM Supersport 600 si však Francouz vytvořil malý bodový náskok. Stejně jako v jeho domovské zemi – startuje totiž v obou národních šampionátech. V IDM vede třídu 600 cm³ před Robem Hartogem (Füsport - RT Motorsports od SKM-Kawasaki) a Patrickem Hobelsbergerem (Bonovo Action od MGM). Protože nekonzistentní počasí na první akci v Oscherslebenu způsobilo v závodech spoustu shonu a rušení, mnoho jezdců nyní doufá, že konečně budou moci svůj potenciál v Mostě předvézt na suché trati. To platí zejména pro nový M32 Racing Team, ve kterém se spojili Max Enderlein a Jan-Ole Jähnig. Oba padli v prvním závodě. Ve druhém závodě získal Jähnig na své Yamaze první tři mistrovské body, zatímco dvojnásobný šampion Enderlein opět odešel s prázdnou rukou. V Mostu také vyvstává otázka: Jak si vede hostující pilot Thomas Gradinger? V roce 2017 vyhrál IDM Supersport 600 a poté se stal mistrem světa. Vrací se v České republice, ale mimo pořadí šampionátu - je hostujícím jezdcem.

8.6. IDM Superbike 10008.6. IDM Supersport 3008.6. IDM Supersport 300 Lennox Lehmann

Ve třídě juniorů IDM Supersport 300 se odehrává bitva mezi zástupci značek Kawasaki, KTM a Yamaha. Obhájce titulu Lennox Lehmann (Freudenberg KTM World SSP Team) se znovu ujal vedení. Patnáctiletý středoškolák z Drážďan oslavil na začátku sezóny své první vítězství v IDM. Kolegové týmu Marvin Siebdrath a Luca de Vleeschauwer (Füsport - RT Motorsports od SKM-Kawasaki) jedou v jeho stínu. Nejmenší třída IDM, která se koná u motocyklů s výkonem přes 50 hp, se vyvinula do největší třídy IDM. Zastoupeni jsou účastníci z devíti národů. Vytrvalostní juniorská třída často rozhoduje o tom, zda vyhraje nebo prohraje v posledních několika metrech před cílem.

Jedenáct sidecarových týmů se přihlásilo se svými 600 cm³ týmy na celou sezónu IDM. Motocykly s postranními vozíky o objemu 1 000 cm3 se také účastní hostování. Budou součástí závodu, ale vzhledem k malému počtu účastníků neexistuje pro tuto třídu samostatné hodnocení. Konečně zvítězily motory o objemu 600 ccm, které byly rovněž použity výhradně na mistrovství světa. Ve třídě sidecar jsou dva nováčci: Nils Köster a spolujezdec Wouter Zwiers. Přicházejí ze závodů klasických automobilů a debutují v Mostě v moderním týmu F1, který pochází od vícenásobného mistra světa Tima Reevese. Josef Sattler / Luca Schmidt se zaregistrovali jako hosté. Teoreticky by měl pilot týmu Bonovo Action Team jezdit o body na mistrovství světa, ale jeho náhodná zranění utrpěná při zkušební jízdě zatím neumožňují boj na MS. Aby zůstali spolu na vysoké úrovni, bavorsko-durynská kombinace se rozhodla závodit na IDM v Mostě.

Pro Superstock Cup, Twin Cup a Superstock 600 Cup integrované do rámce IDM Supersport 600 také zaručují pěkné boje a velkolepé bitvy o pozici. V Mostě je denně povoleno 1 000 diváků. Vstupenky jsou k dispozici v předstihu na https://www.autodrom-most.cz/de/tickets/. Pokud se vám žádný nepodaří chytit, můžete sledovat závody naživo na kanálu MOTORRAD YouTube a na facebookové stránce IDM..

8.6. IDM SidecarIDM Logo

 

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...