web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

IDM: jak v Oscherslebenu..?

Stuttgart, 18. května 2021 - Do zahájení Mezinárodního německého šampionátu motocyklů (IDM) v Oscherslebenu zbývá už jen pár dní: ve dnech 21. až 23. května 2021 se bude konat nejvyšší německá série závodů na dvou kolech v Magdeburském Börde. S piloty extra třídy IDM Superbike 1000 i ve třídách do 600 cm3 a do 300 cm³. Sportovní úroveň je mezinárodně hodnocena velmi vysoko. Závody tříd predikátů bude vysílat Motor-Presse Stuttgart, promotér a organizátor IDM, prostřednictvím živého přenosu, protože kvůli bezpečnostním předpisům během koronové pandemie nebudou v tuto chvíli na místě povoleni žádní diváci.

IDM 3 SBK 1000
IDM Superbike 1000 je přední třída šampionátu. O titul bojuje celkem 24 jezdců ze 14 zemí. Deset jezdců dostává šanci na vítězství v jednotlivých závodech. První zatáčka již bude hrát hlavní roli pro nejlepší jezdce BMW, Hondy, Kawasaki a Yamahy. V loňském roce získal Jonas Folger titul v premier třídě na Yamaze s výkonem přes 200 hp. Bavorák nyní bojuje o body v mistrovství světa superbiků. BMW se chce pokusit získat titul IDM zpět do vlastního tábora a počítá s již dvojnásobným šampiónem Iljou Mikhalčikem z Ukrajiny. Německý výrobce motocyklů okouzluje svůj superbike ještě více technickými detaily než dříve. M 1000 RR je nejvýkonnější sportovní motocykl v historii společnosti BMW a byl znovu upgradován na IDM Superbike 1000. Poprvé v této sezóně Oschersleben ukáže, kde čtyři značky skutečně stojí.

IDM 1 SSP 600„Všichni jezdci, týmy, partneři a samozřejmě my jako organizátoři jsme na otevření sezóny připraveni,“ říká manažer série Normann Broy. "V IDM máme více účastníků, než jsme kdy měli." To slibuje vzrušující boje ve všech závodech. Skutečnost, že sezóna konečně začíná, nás všechny inspiruje. “ Špičkové motocyklové závody nabízí IDM Supersport 600. Ve střední třídě lze nyní použít místo dříve profilovaných pneumatik slicks. Yamaha YZF-R6 je nejoblíbenějším motocyklem, ale Luca Grünwald, jezdec Kawasaki, získal titul v roce 2020. Obě značky budou také v roce 2021 mít těžké kalibry a stejně jako Dino Iozzo přijedou i piloti z Jižní Afriky.

TISKOVÁ ZPRÁVA:  motocykly Superstock 600 jsou blíže sériové výrobě a nebojují o titul IDM, ale o pohár. Jak je poznáte? Jezdci Superstock 600 Cup mají startovní čísla s bílými čísly na modrém pozadí. IDM Supersport 300: šampióni posledních tří let se setkají s obhájci Lennox Lehmann, Angelo Licciardi a Toni Erhard. Motocykly Kawasaki, KTM a Yamaha mají více než 50 koní. Třída juniorů se etablovala jako příprava na vyšší kubatury, je velmi populární a podle předpisů FIM je přístupná teenagerům ve věku od 13 let. Stejně jako ve světovém poháru i v tomto případě se jedná o výrobce pneumatik IDM PIRELLI. Od této sezóny budou motocykly poprvé vybaveny stejnou standardizovanou elektronikou jako na mistrovství světa. Northern Talent Cup, Pro Superstock Cup a Twin Cup připravily podpůrný program. „Pro všechny fanoušky, kteří tam nemohou být kvůli koronové pandemii, budou závody vysílány v přímém přenosu na kanálu MOTORRAD YouTube a na stránce IDM na Facebooku,“ říká Bert Brandenburg, vedoucí akcí ve společnosti Motor Press Stuttgart.

Časy přímého přenosu sobota:
15:10 Úvod s L. Gajewskim, E. Mielkem a T. Deitenbachem, konec kvalifikace 2 IDM SBK 1000, prezentace jezdců a třídy týmů
15:35 TWIN Cup Závod 1
16:15 Pro Superbike Cup Závod 1
17:05 IDM Supersport / Superstock 600 Závod 1

Časy přímého přenosu neděle:
  9:35 Northern Talent Cup Závod 1
11:05 IDM Superbike 1000 Závod 1
12:05 IDM Supersport 300 Závod 1
12:55 IDM Supersport / Superstock 600 Závod 2
14:30 Northern Talent Cup Závod 2
15:20 IDM Superbike 1000 Závod 2
16:15 IDM Supersport 300 Závod 2

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...