web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek byl ve Valencii pátý

O uplynulém víkendu 8. – 9. května 2021 pokračoval šampionát FIM CEV Repsol ve Valencii, kde český závodník Ondřej Vostatek vybojoval páté místo v kategorii Superstock 600 a posunul se na pátou příčku i v celkovém hodnocení šampionátu.

V prvním tréninku řešil Ondřej s týmem drobné technické problémy a po té se pokračovalo v optimálním nastavování motocyklu. Především se jednalo o nastavení motorové brzdy a zlepšení gripu na zadní pneumatice. Po té se Ondrovy časy postupně zlepšovaly a pohybovaly se kolem třetího až pátého místa.

V sobotní kvalifikaci zajížděl Ondřej konstantní rychlá kola sám v rozmezí desetin, ale nepodařilo se mu zajet takticky jedno rychlé kolo. Obsadil nakonec sedmou příčku ve své kategorii a 22. příčku na startovním roštu.

V závodě Ondra dobře odstartoval. Od skupiny Supersportů ho oddělil jeden motocykl ze třídy Moto2, se kterým bojoval, aby se dostal do boje o třetí místo ve své kategorii. Po úspěšném předjetí Ondřej začal dotahovat skupinku Supersportů, která mu za tu dobu poodjela. Podařilo se mu jí dostihnout a mohl začít bojovat o třetí místo. Boj o pódiové umístění však zastavila červená vlajka a zastavení závodu. Po restartu Ondřej dobře odstartoval se skupinkou Supersportů, ale v závěru závodu ztratil grip na zadní pneumatice. Díky tomu začal ztrácet tempo a soupeři mu poodjeli. Do boje o pódium už nemohl zasáhnout a závod dokončil na pátém místě. Vybojoval jedenáct bodů a v celkovém hodnocení se posunul na páté místo.

Ondřej Vostatek k závodu uvedl:

Celkově to byl zase náročný víkend, kdy jsme museli hodně ladit motocykl, ale celkově hodnotím tento víkend pozitivně. Je vidět, že mi pomohlo se rozjet na Jarní ceně a na Dafitu, a pořád se zlepšuju. Od svého kolegy Alexe Escrige už jsem jenom kousek. I změna týmu byla dobrá volba, protože na té samé motorce tu jedou kluci i ze španělského mistráku, kde jsem na ně ztrácel 1,6 sekundy. Teď už jedeme společně v desetinkách. Musím ale zlepšit taktiku kvalifikace, aby se mi podařilo zajet jedno rychlé kolo a zapracovat na jízdním stylu, který mi pomůže být ještě rychlejší.“ Dodal Ondřej Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...