web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Finále IDM na Hockenheimu s diváky a přímým přenosem..

Díky své pověsti divokého jezdce mistrovství světa udělal minulý víkend v Barceloně obrovský dojem Jonas Folger. Mechanici dokázali Yamahu připravit k jízdě jen několik minut před první jízdou. Výsledek cesty do Španělska: Po celkem dvou závodech získal Folger nejen svých prvních devět mistrovských bodů ve třídě, ale také všeobecné uznání v mistrovství světa superbiků.

S dynamikou uplynulého víkendu cestuje bývalý jezdec Velké ceny na finále mezinárodního německého motocyklového šampionátu (IDM) v Hockenheimu. Od 25. do 27. září bude na motodromu v Bádensku panovat dobrá nálada, protože o titulu se bude rozhodovat ve všech sólových třídách IDM.

Dobrá zpráva pro fanoušky: Poprvé letos jsou diváci přijímáni na IDM. Karty se prodávají pouze předem a online. Všechny podrobnosti, včetně informací o vstupenkách, online na: www.hockenheimring.de. Pokud nemůžete získat lístek, stále tam můžete být. Závody budou vysílány prostřednictvím živého přenosu na www.idm.de/live.

Pokud vše půjde podle plánu, Jonas Folger bude v Hockenheimu oslavovat svůj první titul v IDM Superbike 1000. Na začátku roku si vybral německou špičkovou třídu, aby udělal první krok pro návrat do mistrovství světa. Jeho budoucností již nebude MotoGP, ale mistrovství světa superbiků. Na 27letého bavora stále zbývá sedm bodů na titul IDM. To znamená: sedmé místo by mu stačilo k zajištění titulu. Ale to není to, co hvězda Yamaha tvrdí. Folger chce ukončit sezónu tak, jak to udělal na všech předchozích akcích: nejrychlejším tréninkovým časem a vítězstvími v obou závodech. O další místa bojují Dominic Schmitter (Yamaha), Vladimir Leonov (BMW), Alessandro Polita (Honda) a Marc Moser (Yamaha). Teoreticky je alespoň třetí místo v celkovém hodnocení na dosah každého. S Francouzem Valentinem Debiseem vysílá Kawasaki náhradního jezdce za Erwana Nigona, který téhož víkendu plní svou smlouvu na mistrovství světa ve vytrvalosti. Debise se stejně jako Folger zúčastnil závodu mistrovství světa superbiků v Barceloně, ale zůstal bez bodů.

IDM SBK 1000 Jonas Folger IDM SBK 1000

I když je Folger v Premier Class jednoznačným favoritem, rozhodnutí v 600 ccm šampionátech je zcela otevřené. V IDM Supersport 600 vede Luca Grünwald a jeho Kawasaki šampionát s pouhými třemi body před dvojitým vítězem Lausitzringu Martinem Vugrincem na Yamaze. Za ním je obhájce titulu Max Enderlein. Jezdec Yamahy má jen o jeden bod méně než kolega značky z Chorvatska. Jeho šance na získání třetího titulu v řadě jsou tedy velké. V téměř sériové sérii IDM Superstock 600 je Paul Fröde na čele s jedinou Hondou v poli.

V IDM Supersport 300 by mohl být Rick Dunnik prvním Holanďanem, který získal titul na Yamaze. Osmnáctiletý mladík startuje s 15bodovým náskokem ve dvou finálových závodech třídy juniorů. Talenty ze sousední země tvoří druhou největší skupinu účastníků IDM Supersport 300, ale zatím žádný z nich nevyhrál šampionát. V šesti závodech bylo v této sezóně zatím pět různých vítězů. A jak je na tom domácí hrdina Dirk Geiger? Osmnáctiletý muž z Mannheimu ve skutečnosti bojuje proti juniorskému mistrovství světa Moto3, ale v současné době má přestávku. Geiger se tedy nyní účastní IDM a pohotově vystoupil na pódium v Lausitzringu. Nakloní váhy v závodě o titul?

Po úvodním víkendu v Assenu, který se stal obhájcem titulu a osminásobným mistrem světa Timem Reevesem, se IDM Sidecar 600 stal balíčkem překvapení. Jako favoriti na titul cestují do Hockenheimu Švýcar Markus Schlosser a Marcel Fries. Mohli by si zajistit předčasně titul. Jinak budou konečné výsledky na Sidecar Festivalu v Oscherslebenu začátkem října. Mike Roscher / Anna Burkard zatím vyhráli všechny závody sidecarů s motory 1000 ccm.

IDM SSP 300IDM SSP 600IDM Sidecar

 

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...