Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Harley-Davidson 2016 - vyšší výkon a temnější styl

Dva nové modely Dark Custom, nejvýkonnější cruiserová řada v historii společnosti a široká škála doplňků a vylepšení v oblasti výkonu i stylu, napříč celou modelovou řadou Harley-Davidson  - takový bude u americké ikonické značky rok 2016.

Motocykly Harley-Davidson pro modelový rok 2016 - klíčové prvky

•    Nový Iron 883™  a Forty-Eight® potvrzují vedoucí postavení společnosti Harley-Davidson v oblasti customů. Modelům nechybí rebelská povaha vycházející z jejich minulosti, navíc doplněná o moderní design a odpružení, které odlehčí duši Harley-Davidson.

•    Nové S sérii cruiserů z limitované edice nechybí výkon ani pořádná dávka stylu. Fat Boy® S a Softail Slim® S kombinují jedinečný lak s legendárním motorem Screamin’ Eagle Twin Cam 110, takže právě styl a výkon jsou pro ně samozřejmostí.  

•    Dříve dostupné pouze u touringových modelů Harley-Davidson, dnes však díky motoru High Output Twin Cam 103™ získají vyšší výkon všechny modely Softail®, což z nich dělá nejvýkonnější cruiserovou řadu v historii Harley-Davidson.  

•    Touringová revoluce, kterou započal Projekt RUSHMORE se vrací v podobě motocyklu Road Glide® Ultra.

"Rok 2016 bude u Harley-Davidson dalším rokem, který se zapíše do historie,” říká Mark-Hans Richer, Senior viceprezident a marketingový manažer H-D. "Představujeme nejvýkonnější kolekci cruiserů v naší historii, včetně zcela nových modelů série S. Laťku motocyklů Dark Custom zvedáme opět výše, a to s novými modely Iron 883 a Forty-Eight. Oba jsou tím nejryzejším vyjádřením designu, který jsme nastartovali v roce 2008. Rozšiřujeme naši vedoucí pozici v oblasti touringu a vracíme zpět model Road Glide Ultra a pozměněný, velmi populární, model Heritage Softail Classic,“ dodává Richer.

Duše Dark Custom

Nový Iron 883 je záměrně syrový a drsný, s moderním designem, inspirovaným garážovými bobbery, ať už ze současné či dávné minulosti. Zcela nové přední, nastavitelné odpružení, lehčí kola a upravené sedlo zvyšují pohodlí a jsou zárukou lepší kontroly stroje při jízdě.

Nový Forty-Eight získal svůj hrozivý vzhled díky široké přední pneumatice, novým kolům a masivní přední vidlici o šířce 49mm. Dalšími plusy jsou rozhodně vylepšené zadní odpružení a poloha jezdce. Retro styl a perfektní poměr černé barvy a chromu má neskutečný vizuální dopad.

Jezdci rovněž ocení hbitý a obratný Harley-Davidson Street® 750 zvláště při jízdě po přeplněných ulicích velkoměsta, kde jim nebude chybět potřebná jízdní jistota. Tu si model získal díky novému přednímu a zadnímu brzdovému systému.

H-D Fat-boy 1H-D Forty-Eight 1

Nejvýkonnější cruiserová řada v historii

Zadní pneumatiky nejvýkonnějších cruiserů Harley-Davidson budou prosit o milost! Díky motoru Screamin’ Eagle Twin Cam 110, jsou nové cruisery Fat Boy S a Softail Slim S stejně výkonné, jako v minulosti byly pouze modely Custom Vehicle Operations (CVO). Oba z limitované edice, plné temného stylu a ještě hrozivějšího vzhledu, který jen doplňuje jejich maskulinní postoj. Softail Slim S je dostupný v novém provedení Olive Gold Denim v army stylu, který vzdává hold poválečnému období a garážovým bobberům té doby. Harley-Davidson také dává jezdcům příležitost si plně užít výkonu projektu RUSHMORE. Vybavil totiž Softail modely roku 2016 motorem High Output Twin Cam 103.

Tempomat Softail

Novinky modelového roku 2016 v oblasti cruiserů skutečně stojí za to! Vůbec poprvé jsou všechny modely Harley-Davidson Softail vybaveny elektronickým tempomatem. Elektronické ovládaní tempomatu Harley-Davidson, které umožňuje elektronické ovládání škrtící klapky, je součástí standardní výbavy modelu Heritage Softail® Classic, Softail® Deluxe, Fat Boy S a Softail Slim S a ve formě volitelného příslušenství je k dispozici pro všechny ostatní Softail modely roku 2016.

H-D Heritage Softail Classic 5H-D Softail Deluxe 1H-D Softail Deluxe 11H-D Softail Slim 3

Nové odpružení Sportster

Modely Sportster® pro rok 2016 ovládnou každou silnici, a to díky zcela novému přednímu a zadnímu odpružení a vylepšenému sedlu, které rozhodně přispěje k většímu pohodlí a celkové kontrole stroje. Nová sedla jsou vyrobena z prémiových materiálů a mají lepší tvar zajišťující větší komfort. Nově navržené Sportster odpružení kombinuje emulzní tlumiče a nové přední cartridge vidlice. Nitrogenové tlumiče velmi dobře odolávají odvětrávání oleje a jsou vybaveny vnitřními ventily, písty o velikosti 36 mm a vysoce kvalitním olejem pro ještě lepší podporu při kompresi odpružení, rychlou reakci při nájezdu na malé hrboly nebo zajištění co nejlepšího kontaktu s nerovným povrchem. Progresivní pružina zadního tlumiče je nastavitelná pomocí klíče uloženého pod sedlem. Široké vidlice s kalibrovanými písty a progresivní pružiny pro konzistentní pocit během komprese a dekomprese odpružení. Progresivní pružina zadních tlumičů a lepší ochrana proti odvětrávání oleje je zárukou maximální odolnosti vidlice a ochrany kol při prudkém brždění.

Road Glide® Ultra

Po dvou letech, kdy nebyl v nabídce touringové řady Harley-Davidson, opět sklízí zasloužené ovoce! Road Glide Ultra je ještě stylovější, vyznačuje se neskutečnou aerodynamikou a ergonomií pro jezdce i spolujezdce. Rozhodně nelze popřít inspiraci čerpající z Projektu RUSHMORE - jedinečného, zákazníky vedeného projektu, zaměřeného na rozvoj produktů. Poháněna neutuchajícím výkonem motoru Twin-Cooled™ High Output Twin Cam 103™, nová Road Glide Ultra překoná i ta nejnáročnější očekávání, která by kdo na touringy měl.

H-D Iron 833 5H-D Road Glide Ultra 1

Heritage Softail® Classic

Kombinace nostalgického stylu s moderním výkonem! Model Heritage Softail Classic vás rozhodně v roce 2016 zaujme novým vzhledem, motorem High Output Twin Cam 103, elektronickým tempomatem ve standardní výbavě a vylepšeným uchycením postranních brašen.
Nové motocykly a příslušenství Harley-Davidson® roku 2016 přicházejí do  autorizovaných dealerství H-D právě teď.

Více na: www.harley-davidson.cz, kde naleznete všechny motocykly modelového roku 2016.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...