web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Františka Šťastného připomíná v Brně originální helma

Brno, 14. října 2013 – Česká motocyklová legenda František Šťastný má stále mnoho obdivovatelů. Je mezi nimi i 23letý Vojtěch Staniš z Ostravy, který se zúčastnil soutěže pořádané značkou Birell v rámci Velké ceny ČR v Brně. Když se o soutěži Birell Helma, v níž si mohl vytvořit svůj vlastní design helmy dozvěděl, nezaváhal. Navrhl helmu inspirovanou právě Františkem Šťastným. Soutěž vyhrál a v rámci akce Moto Show – Rekord, převzal na brněnském automotodromu právě svou vysněnou helmu. Vyrobeny byly jen dva kusy, ten druhý je vystaven v restauraci Birell Paddock u brněnské dráhy a prohlédnout si ji tady může kdokoliv.

Vojtěch Staniš je velkým fanouškem motorek a zajímá se také o jejich historii. Když přemýšlel nad designem helmy, měl rychle jasno. Inspirace Františkem Šťastným je pro každého fanouška motorek patrná na první pohled. „Přilba je vyvedená ve světle modré barvě a dominuje jí česká trikolora, která je klínovitě zakončená. Ve spodní části přilby nelze přehlédnout číslici 1965. Ta představuje rok, kdy se v Brně odjela vůbec první Velká cena, která byla zařazena do kalendáře mistrovství světa. Tento rok byl pro český motocyklistický sport zlomový,“ popsal svou helmu Vojtěch Staniš.

foto vitez soutezee birell helma vojtech stanis 2foto vitez souteze birell helma vojtech stanis 3

foto vitez soutezee birell helma vojtech stanisVojtěch Staniš slavného českého jezdce vždy obdivoval a jako malý kluk se s ním dokonce setkal. „Tohoto setkání si nesmírně vážím. Pan Šťastný je ikona našeho motocyklového sportu a ve světě jeho jméno taky není neznámé. Měl srdce bojovníka a líbí se mi na něm, že závody nikdy nevypouštěl. I o 7. místo dokázal bojovat stejně jako o vítězství. Když byl na vrcholu své jezdecké kariéry, zajímaly se o něj světoznámé značky, s nimiž by možná dosáhl na titul mistra světa. I přes toto vábení zůstal věrný české Jawě,“ prokazuje své znalosti Vojtěch Staniš, který je také závodníkem. Jezdí závody na přírodních okruzích, které získávají stále větší oblibu.

Díky soutěži Birell helma se teď bude moci prohánět na svých motorkách v helmě připomínající jeho velký vzor. Tu převzal od zástupců Birellu v Brně, kde se zúčastnil akce Moto Show – Rekord. Aby si originální helmu mohl prohlédnout kdokoliv, vyrobili ji organizátoři dvakrát.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...