web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

1. Kemp bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Tento víkend, ve dnech 15. – 16. 9. 2012 proběhl na motodromu v Písku – Hradišti historicky první dvoudenní kemp zaměřený na procvičení všech možných disciplín týkajících se jízdy na motocyklu v silničním provozu. Kemp byl zaměřen především na trénink těch disciplín, které dělají motorkářům při jízdě v silničním provozu největší problémy.

557363_459987770708775_1237956040_n1. KEMP BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým je další aktivitou, která reaguje na dlouhodobou tragickou statistiku nehodovosti motorkářů. Za 1. pololetí tohoto roku došlo sice na našich silnicích k mírnému poklesu dopravních nehod motorkářů oproti stejnému období loňského roku, ale tím bohužel dobré statistiky končí. Ve všech dalších oblastech došlo naopak k nárůstu. Oproti loňskému roku např. zemřelo na českých silnicích za první šest měsíců roku o 16 osob více a výrazný nárůst jsme zaznamenali také v kategorii těžkých zranění spolujezdců. U usmrcení motorkářů bohužel také vzrostl počet zavinění nehod motorkáři, a to o 13. „Protože statistika se i přes loňské mírné zlepšení opět zhoršuje, připravili jsme další aktivitu, která napomůže ke snížení počtu nehod motorkářů. Jedná se o ucelený dvoudenní program, který je zaměřený na výuku především těch disciplín, které motorkáři nejméně zvládají a při kterých nejčastěji dochází k nehodám. Je to hlavně nedostatečné zvládání a ovládání vlastního stroje a tzv. čtení terénu. Motorkáři často nejsou schopni odhadnout svoje schopnosti v úseku, kterým právě projíždějí a také mají velké rezervy ve zvládání krizových situací na silnici. Na základě těchto poznatků, které jsme celou sezonu čerpali na našich kurzech bezpečné jízdy, jsme se rozhodli sezonu ukončit dvoudenním intenzívním kempem, kde si mohou účastníci vše intenzívně vyzkoušet a načerpat opět nové poznatky z oblasti bezpečné jízdy. Na kempu si vyzkouší motocykly s protipadacím rámem, jízdu na okruhu, ale také nácvik rovnováhy na trialové motorce a jízdu v lehkém enduro terénu. Součástí výcviku bude i profesionální školení poskytnutí 1. pomoci a technická prohlídka motocyklu. Věříme, že se tato naše aktivita stane tradičním zakončením motorkářské sezony, a že si její účastníci odnesou spoustu cenných informací, které napomůžou k jejich bezpečné jízdě.“, říká Míra Lisý - autor a hlavní instruktor projektu BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým.

20120917_JIM_002220120917_JIM_0010DSC05656

Celý program kempu byl doplněn demo jízdami na motorkách partnerů projektu Yamaha Motor Czech, BMW Motorrad Czech Republic, Ducati Czech Republic a Harley-Davidson-Praha. O prezentaci bezpečného motooblečení se tradičně postarala firma PSÍ Hubík. V rámci sobotního večera si účastníci vyslechli přednášku účastníků Raly Dakar, a také si prohlídli dakarovou techniku KM Racing týmu. Víkend uzavřel nedělní závod Yamaha Motoslalom Cup v „plynulosti jízdy“, tj. disciplíně velmi důležité pro běžný silniční provoz.

20120917_JIM_0022DSC05306

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...