web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Motopostřehy ze Ženevy 2010

Možná si říkáte, co dělá článek z ženevského autosalonu na motocyklovém internetovém portálu? Ne nebojte, nebudeme zde psát o automobilech, ale chceme vám přinést pár postřehů z této výstavy, které se týkají něčeho mezi - tříkolek, protože i něco málo z této branže tam bylo k vidění.

Velmi zajímavý projekt byl k vidění na stánku vystavovatele Autobau Romanshorn. Vedle šíleného futuristického konceptu sportovního automobilu, stála mírně v pozadí zajímavá předělávka motocyklu Yamaha XJ6N. Namísto klasických předních teleskopických vidlic byla osazena zajímavým modulem s dvěma koly, takže to vlastně byla taková tříkolka. Celkem zajímavý nápad, který zachovává téměř vše na motocyklu původní, pouze se bez nějakého vrtání či svařování namontuje jiný předek.

Geneva_Motorshow_06

Geneva_Motorshow_02Geneva_Motorshow_01

Dalším zástupcem byla již v dnešní době celkem známá tříkolka Can-am. K vidění byla v obou provedeních – vzhledově sportovnější Can-am Spyder RS a cestovanější Can-am Spyder RT. Can-am je osazen motorem Rotax (V-twin) o objemu 998ccm a výkonu 106hp při 8500RPM. Zrychlení z 0 na 100km/h zvládá podle údajů výrobce za 4.5s. Can-am disponuje také velmi zajímavými bezpečnostními systémy: ABS, SCS (kontrola stability) a TCS (kontrola trakce). Na přání může být dodán také s poloautomatickým řazením pomocí páček na řidítkách. Can-am je vlastně docela zajímavá věcička – dobře vypadá a používá velmi pokrokovou techniku, která zajišťuje vysokou úroveň kontroly nad vozidlem.

Letošní Ženeva opět ukázala, že patří k nejlepším motoristickým veletrhům na světě. A jak jste se mohli přesvědčit, tak i něco ze světa, který balancuje na pomezí motocyklů, bylo též  k vidění.

Geneva_Motorshow_23

Geneva_Motorshow_18Geneva_Motorshow_17

Geneva_Motorshow_28Geneva_Motorshow_29

Geneva_Motorshow_26

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...