web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Indian Motorcycle představuje novou generaci modelu Scout, nadčasové americké ikony

Indian Motorcycle, první americká motocyklová společnost, představuje další generaci ikonického modelu Indian Scout. Zcela nová řada Indian Scout pro rok 2025, která vychází z genů původního modelu a stojí na základech jedinečné historie, čítá pět modelů, tři úrovně výbavy a více než stovku doplňků, které nabídnou majitelům téměř nekonečné možnosti personalizace. Nová řada Scout, jejíž kořeny oslavují bohatou historii značky Indian Motorcycle, představuje jedinečnou kombinaci ikonického amerického designu, legendární rovnováhy výkonu a ovladatelnosti a nových jízdních technologií.

Indian Scout, vyvinutý s využitím rozsáhlého průzkumu a zkušeností jezdců, nabízí výkon vzbuzující sebevědomí, praktické technologie a špičkovou výbavu. Díky nejnižší výšce sedla ve své třídě poskytuje Indian Scout sebevědomou jízdní pozici a také sportovní a stabilní ovládání. ABS dodávané v celé modelové řadě posiluje důvěru jezdce a zvyšuje brzdnou schopnost, zatímco kontrola trakce a jízdní režimy u vybraných modelů nabízí jezdci možnost vyladit zážitek z jízdy stisknutím tlačítka.

Scout je nejikoničtější americký cruiser všech dob a je synonymem značky Indian Motorcycle,“ říká Mike Dougherty, prezident společnosti Indian Motorcycle. „Coby naše nejprodávanější platforma je Scout již dlouho základem naší nabídky. A přestože jezdci po celém světě doslova milují současnou řadu Scout, my jsme nadšeni, že ji můžeme posunout na další úroveň a pokračovat v jejím vývoji s širokou nabídkou modelů, která vychází vstříc rozmanitým nárokům a potřebám globální komunity jezdců.“

Příležitost vést designový tým při vývoji nového modelu Scout je splněným snem,“ říká Ola Stenegärd, ředitel produktového designu společnosti Indian Motorcycle. „Naší nejvyšší prioritou bylo vyzdvihnout ikonické jméno Scout a zajistit, aby nová řada byla stejně nadčasová jako všechny předchozí. Naším zásadním cílem bylo držet se známých tvarů legendárního Scoutu a vytvořit základ pro snadnou úpravu. Abychom toho dosáhli, začali jsme ocelovým trubkovým rámem a zcela novým vidlicovým dvouválcem.“

Srdcem zcela nového Indianu Scout je kompletně přepracovaný kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1250 cm3, SpeedPlus 1250. Každý Indian Scout nabídne maximální výkon 82 kW a točivý moment přes 109 Nm, což znamená ostrou akceleraci pro snadné předjíždění. Elektronické vstřikování zajišťuje plynulou dodávku paliva a hladkou odezvu na plyn, zatímco citlivá šestistupňová převodovka umožňuje snadnou distribuci výkonu při sportovním stylu jízdy.

Scout je velmi oblíbený model, a největší ikona s nejstarší historií v naší modelové řadě, který rezonuje u všech typů jezdců, mužů i žen, z celého světa,“ říká Ben Lindaman, produktový ředitel společnosti Indian Motorcycle. „Od uvedení aktuálního modelu Scout před 10 lety se segment středně velkých cruiserů vyvinul. Po provedení řady průzkumů a sběru zkušeností od jezdců se náš vývoj zaměřil na ikonický styl modelu Scout, jeho prvotřídní výkon a nové jízdní technologie.“

Při vývoji americké ikony Indian Scout se společnost Indian Motorcycle zaměřila na tři oblasti. V první řadě si nový Scout musel zachovat své legendární designové dědictví, protože všichni jezdci milují jeho vzhled a styl. Dále výrobce přizpůsobil celkovou konstrukci tak, aby vyhovovala potřebám různorodé skupiny jezdců. Nízká hmotnost a nízká výška sedla 680 mm nabízí svižné ovládání a vzbuzují důvěru jezdce. Třetí prioritou při vývoji zcela nového Indianu Scout byly technologie. Zatímco před deseti lety nebyly technologické prvky pro jezdce důležité, dnes je to jinak. Nová řada pro modelový rok 2025 nabízí řadu technologických balíčků a nabízí jezdcům široký cenový rozsah a možnost vybrat ty nejmodernější technologie v dané třídě.

Zcela od základu nová řada Indian Scout se skládá z pěti modelů se třemi úrovněmi výbavy, aby pokryla designové nároky a byla cenově dostupná pro rozmanitou směs jezdců.

Modelová řada

Indian Scout Bobber

Minimalistický Scout Bobber ztělesňuje agresivní výraz a syrový výkon, a je dokonalým vyjádřením ikonického stylu bobberu. Z temných odstínů po celé délce motocyklu, krátkých blatníků a světelné rampy doslova vyzařuje styl. Ten ještě více zvýrazňuje jednomístné sedlo, které, aniž by obětovalo cokoli z jízdního komfortu, zároveň poskytuje oporu při prudké akceleraci. Zadní tlumiče se zdvihem 51 mm vytváří nízkou stavbu a podtrhují agresivní, osobitý vzhled. Zrcátka na koncích řídítek dodávají motocyklu ostrý vzhled.

Indian Sport Scout

Sport Scout, inspirovaný historií, ale upravený podle současné módy, dodává řadě Scout agresivnějšího ducha. Stylové leskle černé 150mm představce s frézovanými plochami jsou ve standardní výbavě, stejně jako frézované můstky vidlic a řídítka v custom stylu, která přispívají ke sportovní ergonomii a současně podtrhují agresivní styl i usnadňují ovladatelnost v ostrém jízdním tempu. Sportovní sedlo poskytuje lepší oporu zad a pohodlí při delší a svižnější jízdě, aniž by mělo vliv na elegantní styl motocyklu. Malá kapotáž dodává modelu Sport Scout stylový a osobitý vzhled přímo z výroby a zároveň poskytuje ochranu před větrem. 19palcové přední kolo podtrhuje agresivní charakter modelu Sport Scout, jak z hlediska designu, tak obratnosti.

Indian Scout Classic

Scout Classic je zářným příkladem toho, jak design inspirovaný historií může splňovat potřeby současného amerického jezdce na cruiseru. Prémiový chrom, klasické rozšířené blatníky Indian Motorcycle a špičkový lak vzbudí rozruch na každé křižovatce. Vyplétané ráfky přispívají k nadčasovému, autentickému stylu, zatímco nízko umístěné sedlo a uvolněná ergonomie umožňují snadnou a sebevědomou jízdu v každé rychlosti, ať už jedete do práce nebo na výlet.

Indian Super Scout

Tento univerzální model má ve standardní výbavě boční brašny, vyplétané ráfky, čelní plexištít a sedlo spolujezdce. Díky bočním brašnám se na modelu Super Scout dá snadno odvézt všechno potřebné, a rychlozapínání navíc usnadňuje jejich použití. Čelní plexištít se dá demontovat během několika sekund a změnit tak vzhled motocyklu, zatímco 76mm zdvih zadního odpružení zlepšuje pohodlí při delší jízdě. Dokonalé chromované plochy a špičkový lak přispívají k nadčasovému stylu zrozenému z dědictví Indianu Scout.

Indian Scout 101

Indian Scout 101 se do historie zapsal jako jeden z njemocnějších motocyklů, co byl kdy vyroben. Nyní má ambice stát se nejlepším modelem Scout, jaký kdy společnost Indian Motorcycle nabízela. Pokud jde o schopnosti a styl, Indian Scout 101 přepisuje pravidla ve třídě amerických cruiserů s vidlicovým dvouválcem. S nastavitelnými zadními tlumiči, obrácenými nastavitelnými předními vidlicemi a dvěma kotoučovými brzdami Brembo® je Indian Scout 101 doslova prošpikovaný prémiovými komponenty, které vypovídají o jezdeckém umění jeho majitele. Prošívané jednomístné sedlo ve stylu gunfighter nabízí prvotřídní komfort, který odpovídá prémiovým jízdním vlastnostem motocyklu, poskytujícím jezdci bezkonkurenční jistotu. Stylové leskle černé 150mm představce s frézovanými prvky, frézované můstky vidlic a zrcátka na koncích řídítek společně vytváří osobitou přitažlivost a účelnou ergonomii, která odpovídá agresivnímu charakteru. Plaketa Scout 101, špičkový lak a exkluzivní grafika jsou důkazem propracovanosti do posledního detailu.

Úrovně výbavy

Novinka modelového roku 2025, řada Indian Scout, je k dispozici se třemi úrovněmi technologické výbavy. Verze Standard za dostupnou cenu nabízí základní výbavu, zatímco verze Limited posouvá modelovou řadu na další úroveň a zahrnuje některé jízdní technologie. Vrcholná výbava Limited +Tech nabízí ty nejlepší technologie, jaké kdy byly u řady Indian Scout k dispozici.

Standard

Řada začíná třemi modely se standardní výbavou: Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout. Každý z těchto modelů je standardně vybaven ABS, novým LED osvětlením a analogovým ukazatelem s nově přidaným palivoměrem a ukazatelem spotřeby paliva, což je ideální pro jezdce, kteří chtějí získat některý model ze zcela nové řady Scout za nižší cenu.

Limited

Výbava Limited přidává ke standardní výbavě prémiová loga a další jízdní technologie. Kontrola trakce zaručuje jistotu a předvídatelnou ovladatelnost za všech podmínek, zatímco tempomat zlepšuje pohodlí při dlouhých jízdách po dálnici. USB nabíječka se postará o osobní elektroniku, zatímco tři volitelné jízdní režimy Sport, Standard a Tour, umožňují nastavit odezvu plynu, aby si jezdec mohl jízdu užívat podle aktuální nálady. Na výběr jsou modely Scout Classic Limited, Scout Bobber Limited a Sport Scout Limited.

Limited +Tech

Vrcholná výbava Limited +Tech nabízí bezkonkurenční zážitek z Indianu Scout. Kromě prvků výbavy Standard a Limited má model Scout 4palcový kulatý dotykový displej Indian Motorcycle se systémem RIDE COMMAND. Tento displej zahrnuje navigaci* s možností plánování tras, volitelné zobrazení, jízdní statistiky a další funkce pro zvýšení zážitku z jízdy. Kromě toho nabízí možnost aktivace systému nadstandardních funkcí RIDE COMMAND+**, který zobrazuje důležitá data o motocyklu prostřednictvím špičkových technologií Bike Health, Bike Locator a dalších. Výbava Limited +Tech nabízí také tlačítkové bezklíčové zapalování pro pohodlnější obsluhu a prémiový zážitek. Výbava se standardně dodává k modelům Scout 101 a Super Scout, za příplatek je k dispozici pro modely Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout.

Příslušenství pro řadu Scout

Všestrannost

Díky komplexní nabídce příslušenství pro řadu Scout si jezdci mohou přizpůsobit svůj motocykl tak, aby vyhovoval jejich osobním jízdním preferencím. Zcela nový přepracovaný podsedlový rám Indianu Scout posouvá personalizaci na zcela novou úroveň a umožňuje snadnou montáž příslušenství napříč celou řadou Scout. Více než 100 položek příslušenství zaručuje dokonalou všestrannost a umožňuje jezdcům přizpůsobit styl jejich motocyklu i zvýšit osobní komfort.

Komfort

Přizpůsobení nového motocyklu vlastním potřebám je nesmírně důležité. Indian Motorcycle současně s novým Indianem Scout uvádí na trh vše, co jezdec potřebuje ke zlepšení pohodlí. Celkem je možné vytvořit 32 různých ergonomických kombinací. Díky doplňkům, od různých variant řídítek přes snížená a zvýšená sedla až po nožní ovladače, si jezdci mohou přizpůsobit svůj motocykl tak, aby odpovídal jejich výšce a oblíbené jízdní pozici, což jim pak umožňuje trávit v sedle ještě více času.

Styl

Nová řada příslušenství Scout nabízí nespočet stylových možností, které jezdcům umožňují přizpůsobit si motocykl tak, aby odpovídal jejich osobnosti. Bez ohledu na model nebo výbavu mohou jezdci dramaticky změnit design a styl, a vytvořit ikonický americký motocykl s jedinečným vzhledem.

Kolekce příslušenství

Společnost Indian Motorcycle s cílem inspirovat jezdce k úpravám představuje čtyři kolekce příslušenství Scout. Každý doplněk Indian Motorcycle lze přitom koupit jednotlivě a provádět úpravy postupně v průběhu času. Čtyři kolekce, Commuter, Overnighter, Stealth a Open Roads, nabízí nespočet stylových, komfortních a ochranných doplňků.

  • Overnighter: Kolekce Overnighter je přímo určená na středně a velmi dlouhé cesty a zajišťuje pohodlí na vícedenních výletech. Klíčovým doplňkem je nosič na blatník, který funguje jako praktická základna pro uchycení nezbytných věcí a dá se doplnit vinylovou brašnou do každého počasí. Rychle odnímatelný plexištít o výšce 500 mm vylepší styl i funkčnost motocyklu a nabízí ochranu jak proti větru, tak proti nečistotám ze silnice. Stupačky jezdce přispívají k estetice motocyklu a pohodlí jezdce. Cestovní brašny určené na delší dobrodružství zvýší kapacitu úložného prostoru, aniž by narušily klasický design, a vytvoří tak všestrannou a pohodlnou cestovní verzi motocyklu.

  • Commuter: Praktická a komfortní kolekce Commuter je ideální pro každodenní cesty. Sedlo Syndicate poskytuje ergonomickou podporu, zatímco adaptivní LED světlomet Pathfinder 145 mm zlepší viditelnost. Zrcátka Pinnacle vylepšují estetiku i přehled o situaci v provozu, zatímco držák na telefon RAM X Grip pomůže při komunikaci na cestách. Zvýšená či snížená řídítka a ovladače Mid Foot umožňují najít tu správnou jízdní pozici a zlepšit ovladatelnost. Zadní stupačky optimalizují ergonomii pro spolujezdce a pomohou mu k uvolněné a bezpečné pozici. Tato kolekce příslušenství změní daily-bike na efektivní dopravní prostředek doplněný klasickým stylem, zvýšeným komfortem a praktičností pro každodenní potřeby.

  • Stealth: Kolekce Stealth se může pochlubit prémiovou sadou příslušenství, které dále vylepšuje agresivní styl a funkčnost modelu Scout. Elegantní kouřové směrovky, 254mm představce řídítek a motocyklová řídítka vylepší design, zatímco zrcátka Radial RS od společnosti Rizoma dodají motocyklu propracovaný a čistý vzhled. Boční brašny Bobber a černé páčky z kolekce Stealth nenuceně kombinují styl a funkčnost, zatímco LED světlomet Scout Pathfinder lépe osvětluje silnici před motocyklem a zlepšuje viditelnost v noci. Každý doplněk z kolekce Stealth dodá motocyklu jedinečný šarm a umožňuje jezdci prezentovat jeho osobitý vkus a styl.

  • Open Roads: Kolekce Open Roads zahrnuje prémiové příslušenství určené ke zvýšení komfortu a funkčnosti, které zajišťuje lepší požitek z jízdy na dlouhé vzdálenosti. Stylové a zároveň propracované ocelové přední rámy Indian Motorcycle poskytují ochranu a umožňují montáž dalšího příslušenství. LED světla zlepšují viditelnost, zatímco nízká opěrka spolujezdce Syndicate a cestovní opěrka zvyšují komfort spolucestujícího. Plotny pro jezdce a spolujezdce z kolekce Open Roads zvyšují pohodlí a ovladatelnost, zatímco předstupačky umožní jezdci natáhnout si nohy při křižování nekonečných dálnic. Každý doplněk dodá motocyklu jedinečný vzhled a pohodlí při jízdách na dlouhé vzdálenosti.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...