web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Aprilia představuje kalendář akcí pro rok 2023

Sezona 2023 bude pro fanoušky značky Aprilia nabitá nejrůznějšími akcemi, které proběhnou v České republice i v zahraničí. Jezdit se bude na těch nejlepších závodních okruzích i v pouštním písku, a potkat můžete jak závodníky zvučných jmen na Aprilia All Stars 2023, tak nové talenty na šampionátech SP 250 a RS 660 Trophy. V kalendáři akcí nechybí ani tradiční tuzemské setkání Aprilia What the Fun Ride, které se letos v ČR uskuteční už popáté, či tradiční okruhový den Aprilia #be a racer DAY.

Na internetovém portálu motoevents.eu najdou fanoušci značek Aprilia, Moto Guzzi, Vespa a Piaggio ucelený a podrobný přehled všech akcí, na které se mohou během sezony se svými motocykly či skútry vydat.

Aprilia #be a racer DAY

Již v pondělí 15. května 2023 se na Automotodromu v Brně sejdou všichni milovníci okruhové jízdy na motocyklech Aprilia. Další ročník Aprilia #be a racer Day nabídne jak teoretickou přípravu, tak jízdy na okruhu pod dohledem zkušených českých instruktorů a závodníků a je beznadějně vyprodán.

Aprilia All Stars

Akci Aprilia All Stars v sobotu 27. května hostí okruh Misano World Circuit. Opět to bude nezapomenutelný den plný zábavy, určený pro širokou veřejnost. Den na oslavu jedné z nejúspěšnějších značek motocyklového sportu, jejího dědictví, jejích motocyklů a jejích šampionů, minulosti, současnosti i budoucnosti. Vstup na párty je jako vždy zdarma, v paddocku budou připraveny různé aktivity a na majitele motocyklů Aprilia čeká tradiční závěrečná spanilá jízda.

Pro zájemce o účast na Aprilia All Stars z České republiky a Slovenska připravilo zastoupení značky možnost společné cesty do Misana, včetně exkluzivní návštěvy v továrně v Noale. Podrobnosti jsou k dispozici na motoevents.eu, kde se lze také zaregistrovat.

Aprilia What the Fun Ride Na webu motoevents.eu najdete také informace o vrcholu sezony - pátém ročníku akce Aprilia What the Fun Ride 2023, která se letos uskuteční 25.-27. srpna v okolí Lipna nad Vltavou. Na programu budou tradiční testovací jízdy, společná sobotní vyjížďka a další aktivity, které zpříjemní víkend strávený ve společnosti fanoušků značky Aprilia.

Aprilia Racers Days: na okruh s tím nejlepším od Aprilie

V roce 2023 se do programu vrací Aprilia Racers Days, jedinečný formát, který účastníkům umožňuje ocenit kvality nádherných sportovních motocyklů „made in Noale“ v jejich přirozeném prostředí na těch nejzajímavějších závodních tratích. Účastníci si budou moci vybrat mezi řadou Aprilia V4 Factory či výkonnými a zábavnými modely RS 660 a Tuono 660 Factory. Součástí každé akce jsou exkluzivní rozjížďky, během kterých je trať vyhrazena pouze účastníkům, a také kurzy Riding Academy, strukturované do dvou úrovní a vedené kvalifikovanými instruktory FMI, díky kterým účastníci mohou zlepšit své jízdní dovednosti na trati. Podrobnosti o registraci a termíny najdete na Aprilia.com.

Exkluzivní Pro Experiences odhalují tajemství velkých šampionů

Aprilia Pro Experience je exkluzivní jezdecký zážitek vyhrazený pro velmi omezený počet účastníků, který nabízí možnost strávit den na trati se závodníky stáje Aprilia. Jedinečná příležitost určená sportovním jezdcům umožňuje svézt se na jedné trati s některými z největších motocyklových šampionů, sledovat jejich stopu, vyslechnout jejich rady a pochopit, jak nejlépe využít motorku, a jezdit rychle a zároveň bezpečně. Účastníci kurzů absolvují kurz na nejmodernější Aprilii RSV4 Factory, která zaručí opravdu nezapomenutelný den. Termíny akce, která vystřídá několik známých světových okruhů, najdete již brzy na Aprilia.com.

Tuareg Experience: plná nádrž dobrodružství a zábavy v terénu

Akce, které se poprvé konaly v roce 2022 ve spolupráci s Enduro Republic a jsou určeny všem milovníkům offroadu, pokračují v roce 2023 speciálně navrženými eventy, které umožní všem účastníkům poznat svět motocyklů Aprilia Tuareg 660 v té nejzábavnější a nejpoutavější podobě. V rámci Tuareg Experience si zájemci mohou vyzkoušet model Aprilia Tuareg 660 při třech různých typech aktivit a vybrat si takové zážitky, které vyhovují jejich jezdecké úrovni: Tuareg Training, Tuareg Freeride a Tuareg Bivouac.

Základnou akcí je areál Tuareg House, který vznikl rekonstrukcí staré kovárny ve vesnici Grazzano Visconti v provincii Piacenza. Má strategickou polohu a nabízí nekonečnou škálu offroadových tras s nejrůznějšími povrchy, kde účastníci mohou dokonale poznat dynamické vlastnosti modelu Tuareg 660. Kompletní informace lze najít na Aprilia.com.

Nejnovější informace o Aprilii „škole šampionů“

Aprilia Racing zveřejnila také nejnovější detaily ke dvěma šampionátům určeným k rozvoji mladých talentů. Prvním z nich je italský seriál FMI Aprilia Sport Production Championship pro děti ve věku od 12 let. Soutěžící jezdí na Aprilii RS 250 SP, motocyklu vyvinutém Aprilia Racing a vyráběném technickým partnerem Ohvale s cílem podpořit talentované jezdce. Úspěšný, mezinárodně uznávaný projekt, inspiroval mimo jiné i seriál North America Talent Cup, který se jel poprvé v roce 2022 jako součást programu „Road to MotoGP“. V sezoně 2023 bude vypsána pouze jedna kategorie pro nejnovější verzi motocyklu RS 250 SP.

Druhou sérií programu „škola šampiónů“ je Aprilia RS 660 Trophy. Po dvou letech růstu a pozitivních ohlasů se formát závodů jedné značky mění tak, aby poskytl soukromým týmům větší svobodu při vlastním vývoji motocyklu Aprilia RS, a aby pomohl jezdcům rozvíjet jejich schopnosti na výkonném motocyklu s nízkými provozními náklady.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...