web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Aprilia RS 660 - premiéra proběhla v Kalifornii

Pro svou premiéru na silnici si Aprilia RS 660 mohla jen těžko vybrat ikoničtější asfaltku. Jeden z nejtoužebněji očekávaných motocyklů posledních let se představil na pobřeží Big Sur v Californii. V sedle RS 660 jel Rennie Scaysbrook, jezdec australského původu, který na palubě Aprilie Tuono V4, vyhrál Pikes Peak, nejznámější a nejprestižnější závod do vrchu na světě, ve kterém zároveň drží rekord.

  • Nový supersport představil na silnicích západního pobřeží USA a na okruhu Laguna Seca držitel rekordu z Pikes Peak, Rennie Scaysbrook
  • Aprilia RS 660 se představila ve zbrusu novém barevném provedení Acid Gold, které podtrhuje sportovní charakter a nepřehlédnutelnou silnou osobnost

Dynamické jízdní vlastnosti, úzký rám a vzrušující výkon nového 100koňového dvouválce, to vše Rennieho, který přijel na americkou prezentaci do Monterey, bavilo natolik, že neodolal a vyzkoušel novou RS 660 také na nejznámějším kalifornském okruhu Laguna Seca. A tak se nová Aprilia podrobila tvrdé zkoušce i ve slavné Corkscrew – rychlé dvojité zatáčce s dechberoucím klesáním, která americký okruh charakterizuje. Ukázalo se, že motocykl, určený pro každodenní zábavu na silnici a víkendové sportovní i odpočinkové svezení, dokáže díky svojí nízké hmotnosti a ovladatelnosti zprostředkovat vzrušující zážitky v každém testu.

Překvapením premiéry je nápadné, zcela nové barevné provedení, které mění pravidla v oblasti stylu a sportovního designu: RS 660 se představuje v barvě Acid Gold, podtrhující originalitu značky Aprilia a dokonalý mix inovací, technologií a designu.

Aprilia RS 660 je jedním z nejtoužebněji očekávaných modelů od listopadu 2018, kdy se poprvé objevila jako koncept a ztělesnila nové pojetí sportovního motocyklu. Od té doby přestaly být výkonové parametry považovány za jedinou podstatnou vlastnost supersportu, a o výjimečných kvalitách se začalo hovořit také v souvislosti se snadno dávkovatelným výkonem motoru, vynikající architekturou podvozku a nízkou hmotností motocyklu.

Nyní, necelé dva roky od svého prvního představení, se RS 660 stává jedinečnou nabídkou svého druhu: 100koňový dvouválec střední kubatury váží pouze 183 kg, je atraktivní, dostupný, nabitý nejmodernějšími technologiemi – ještě lepšími než některé motocykly vyšších kubatur. Je to zábavný stroj, schopný zprostředkovat stejně vzrušující zážitky na silnici jako při občasném okruhovém ježdění.

Aprilia RS 660 vrací zpátky každodenní potěšení a zábavu do světa plně kapotovaných sportovních motocyklů s dělenými řídítky, přičemž využívá dokonalé architektury podvozku podpořené živelným charakterem zcela nového řadového dvouválce a balíčkem aktivních elektronických asistenčních systémů, a přepisuje pravidla na světové úrovni.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...