Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Škody na majetku nejsou to jediné, co povinné ručení proplatí

Máte automobil nebo motocykl? Potom jste si jistě sjednali povinné ručení auta, které je dnes zákonem nařízené. Pokud je to tak, určitě vám to nebrání ani v tom, podívat se znovu na to, zda máte skutečně nejlevnější povinné ručení. Prověřte třeba pojišťovnu Generali. Pokud ne, není nic jednoduššího, než si sjednat pojistku novou. A kde? Na webu Porovnej24.cz. Ten funguje jako praktická kalkulačka povinného ručení, kde si můžete sami navolit, jak bude vaše pojištění vypadat. A co je dobré v tomto směru vědět? Především to, že to nejsou jenom škody na majetku, které může pojistka uhradit. Je to i mnohem více.

Pojistka proplatí i škody na zdraví

Když způsobíte dopravní nehodu, je více než jasné, že pojišťovna zaplatí škody na autech a dalším majetku. Nejsou to ale jediné škody, jelikož stejně tak může zaplatit i řadu dalších škod. Pokud provedeme srovnání povinného ručení, zjistíme, že to jsou třeba i škody na zdraví. O co konkrétně jde? Nejčastěji třeba léčebné výlohy, které jsou spojeny s nutností být v nemocnici, nebo s nutností podstupovat určité zákroky. Do těchto škod se ale mohou počítat třeba i následné rehabilitace, stejně jako se sem mohou počítat třeba také varianty bolestného. A kolik konkrétně může být hrazeno? To uvádí i ceník povinného ručení.

Nezapomínejme ani na ušlý zisk

Mnoha lidem mohou vzniknout i zcela jiné škody, než ty, které se týkají čistě jejich majetku a čistě jejich zdraví. Konkrétně se jedná o ušlý zisk. V tomto případě mluvíme o situaci, kdy sjednáme povinné ručení online, způsobíme dopravní nehodu, vlivem které nemůže poškozený do práce, nebo podnikat. V takovém případě může přijít o svou mzdu. A i to mu může nahradit pojišťovna. V jaké výši? To zjistíme, pokud provedeme již zmíněné porovnání povinného ručení, jelikož právě zde si lze často nastavit i limity pojistného krytí. Čím jsou vyšší, tím pro nás lépe.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...
Dušan Hájek napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den. Reaguji na tento tendenčně napsaný článek jakožto majitel domény Motosvět.cz Dom...
Kozak napsal komentář k Odešel Bohumil Staša..
Jeho uspechu dnes jen tezko nekdo dosahne.....
To vypadá pro malýho opravdu dobře, jsem ale zvědavej jakou na to nasaděj cenovku.. ...