Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

„Multikáry“ aneb co jste o těchto vozech možná nevěděli

Starší modely značky Multicar, které lze i dnes potkat na silnicích, sice působí dojmem dávné minulosti, nicméně jejich stálá obliba hovoří za vše. Pojďme se tedy na tato víceúčelová vozidla podívat v krátkosti blíže.

Vozidla Multicar – historie a současnost

Automobily Multicar za sebou mají nejen pestrou minulost, ale rovněž dnes podávají výkony, jež by jim mohla některé mladší vozidla „závidět“. Podívejme se tedy na některé zajímavosti.

•   „Multikára“ je dnes takřka seniorem. Vždyť první vozidlo této značky spatřilo světlo světa v roce 1958, to znamená před šestapadesáti lety! Jednalo se konkrétně o typ M21, který byl bez kabiny, a k ovládání sloužily jen páky. Časem následovala verze Multicar M22 a postupně přibývaly další.

•   Mezi kultovní auta se i na našem území nepochybně řadí legendární Multicar M25, který lze na cestách potkat dodnes. A na tom se zřejmě ani v následujících letech nic nezmění.

•   Díky neustále popularitě vznikají i v současné době nové modely. Kdo by byl řekl, že tato vozidla přežijí rok 2000, nicméně stalo se. Novějšími typy jsou M 27, Fumo, Tremo a teprve před rokem byl představen typ Multicar M 31.

•   Vozidla této značky se navíc nehodí pouze pro práce v obcích, ale můžete s nimi klidně vyrazit na delší výlet. Nevěříte? Pak vězte, že „Multikárou“ lze např. absolvovat cestu z Klabavy u Plzně do Kišiněva a zpět, tedy přes 4 tisíce km!

svetluska 21.8.2014

Kde sehnat kvalitní náhradní díly Multicar?

Oblíbenost těchto automobilů lze vyčíst i ze skutečnosti, že je neustále velký zájem o náhradní díly Multicar, které dnes nabízí mnoho prodejců. Pokud je sháníte i Vy, vyzkoušejte např. internetový obchod Eshop.svetluska.cz. V jeho nabídce naleznete kvalitní náhradní díly Multicar, ale rovněž na další značky automobilů, tedy kupříkladu Avia, Iveco, MAN apod.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...