Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Vyšla nová kniha: Mělník byl první

Známý komentátor motoristických podniků v České televizi a hlasatel mnoha motocyklových závodů Karel Březina napsal knihu, která mapuje vývoj motorismu a hlavně motoristického sportu u nás. Nejvíc místa je pochopitelně věnováno Mělnickému okruhu...

K 60. výročí vzniku Mistrovství republiky vyšla kniha Mělník byl první, protože vůbec první závod zařazený do tohoto seriálu, který funguje do dnešních dnů, se jel právě v Mělníku. Byl to 10. Mělnický okruh. Kniha ale mapuje vývoj motorismu a hlavně motoristického sportu u nás prakticky od jeho začátku. Popisuje vznik prvních motoristických klubů, různá příkoří, se kterými se první motoristé museli potýkat, první závody, které se u nás jely. Nejvíc místa je pochopitelně věnováno Mělnickému okruhu, od jeho prvního ročníku v roce 1937 až k poslednímu v roce 1960, vždy s mnoha fotografiemi a podrobnými výsledky. Zachyceny jsou ale i další sportovní podniky na Mělnicku. Počínaje závody do vrchu v letech 1927 a 1928, přes Libišský trojúhelník (1964 – 1973), šlapačky, motocyklové soutěže, motokáry a další disciplíny až po závody veteránů do vrchu, které se jezdily ještě v našem století. Karel Březina: Mělník byl první A samozřejmě nechybí zmínka o nejslavnějším mělnickém závodníkovi, kterým byl Jiří Kristián Lobkowicz.

Knihu napsal Karel Březina, známý spíš jako komentátor motoristických podniků v České televizi a hlasatel mnoha motocyklových závodů. Kniha, která má 200 stran, mnoho dobových fotografií a podrobné výsledky, stojí 200 Kč. Knihu je možné si koupit v Mělnickém informačním centru, nebo v knihkupectví Želví doupě (obě prodejny jsou v bezprostřední blízkosti historického náměstí (nám. Míru) v Mělníku, nebo si ji objednat na mailu . Zasílána bude na dobírku, poštovné a balné je 95 Kč. 

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...