web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Co nás čeká a nemine v akčním světě dvou kol…

Naše hlavní město se připravuje na velkolepou motocyklovou akci. Již tento víkend, 29. - 30. srpna, totiž vypukne na půdě holešovického Výstaviště mejdan pro jezdce a obdivovatele Harleyů – Prague Harley Days 2014.

Pro návštěvníky Prague Harley Days 2014 je přichystán bohatý program. Kromě očekávaného motosrazu a vyjížděk čeká fajnšmekry také přehlídka historických kousků, v čele s jednadevadesátiletým veteránem, či horkých novinek z dílny Harley-Davidson, spolu s premiérou vodou chlazeného modelu Street 750. Vyhledávanou zajímavostí bude jistě i papírový chopper v životní velikosti. Dále se můžeme těšit na testovací jízdy, servisy motocyklů a poté samozřejmě večerní zábavu s koncerty kapel, kaskadéry či thajskými boxery.

Velká očekávání klade do prvního ročníku Harley Days v Praze zejména hlavní organizátor Jaroslav Vavřina. Je velmi pyšný, že se naše metropole stala zastávkou v pouti na megasraz Europian Bike Week. Ten hostí 2. – 7. září rakouské město Faak am See, kam se vloni sjelo více než sto tisíc motocyklových kousků.

Ve stejný víkend jako pražské Harley Days, mezi 29. – 31. srpnem, proběhne již dvanáctý díl seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Po dvoutýdenní přestávce se tovární týmy se svými jezdci přesunou na Britské ostrovy, kde se utkají na závodišti s více než šedesátiletou historií. Na motocyklisty čeká jeden z nejprestižnějších okruhů celé sezóny – Silverstone Circuit. Britská Velká cena má pro MotoGP ohromný význam, něco jako Monza či Monte Carlo pro jezdce oblíbené Formule 1. Proto se není čemu divit, že se celá motocyklová smetánka na nadcházející závod extrémně těší.

IMG 1602Po loňském vítězství Jorge Lorenza šéf týmu Yamaha, Massimo Maregalli, plný sebedůvěry, doufá v první vítězství své stáje v letošním ročníku. Sám čtvrtý muž průběžného pořadí srší optimismem a věří v čtvrté prvenství v řadě Yamahy na tomto okruhu. Během posledního testování, na Masarykově okruhu v Brně, skončil Lorenzo na stříbrné pozici, hned před svým stájovým kolegou Valentinem Rossim. Ovšem z nejvyšší příčky se překvapivě neradoval, jak již bylo v posledních desíti závodech zvykem, letošní suverén Marc Marquez. Ten se nešťastně nevešel ani na stupně vítězů.  Chuť celému týmu Repsol Honda ale spravil druhý velký závodník – Dani Pedrosa.

Superkrál celého roku, který si dělal zálusk na další plnou palbu do svých pětadvacetibodových výčtů, sice startoval z pole position, první kolo se mu ale stalo osudným, když se po obrovské chybě propadl až na šesté místo. Okamžitě se snažil svůj omyl napravit, jeho draví a houževnatí soupeři mu ale příliš místa k reformě nedali a po úvodních rošádách ve čtvrtém kole vedl zástup motocyklů sedmadvacetiletý Španěl Lorenzo. Dlouho se ale v čele neudržel, když v pátém kole nestačil vzdorovat atakům druhého Daniho Pedrosy. Ten svého krajana briskně předjel a po zbytek závodu vše bezpečně kontroloval a nenechal se o cenné prvenství nikým připravit.

IMG 4167

V tutéž dobu se na třetí pozici prokousal i smolař Marquez a za ním dorážející zkušený harcovník Valentino Rossi. Hvězdný Ital se v samé polovině souboje na horkokrevného Katalánce dotáhl a po několika pokusech jej dokonce předjel. Marquez se samozřejmě nechtěl s neoblíbenou bramborou smířit, Valentinovu tempu ale nestačil. Žijící italská legenda se tak po dlouhých pěti letech probojovala v Brně na nejvyšší posty a svým 245. startem královské kubatury vyrovnal rekord Alexe Barrose. Do konce závodu se nic na vedoucích pozicích nezměnilo a tak se mohla Honda radovat s dalšího vítězství své stáje, zároveň i se skončením nadvlády Marca Marqueze, útočícího na historický rekord zmocnit se všech jedenácti úvodních meetingů sezóny. I tak před MotoGP v Anglii stojí neohroženě na průběžně první příčce s 263 body před kolegou Danim Pedrosou se 186. O 13 bodů méně má průběžně třetí Valentino Rossi z Yamahy. Jorge Lorenzo prozatím okupuje čtvrtou pozici se 137 body. Náš Karel Abrahám skončil na 14. místě a bral za něj slabé dva bodíky, v tabulce sedí na sedmnáctém místě.

Uvidíme, jak dále pořadím zamíchá anglická Grand Prix – otřepe se famózní Marquez z brněnské studené sprchy a opět usedne na trůn, nebo bude koukat na záda svých neméně zdatných soupeřů v čele s nažhaveným Lorenzem? Můžeme se těšit na velkolepou podívanou.

ZDROJE:
Obr.1:http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Harley-Davidson_motorcyclesg

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...